40295 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplenie Biblioteki Miejskiej – Iłowa

  Ocieplenie Biblioteki Miejskiej – Iłowa

  Ocieplenie Biblioteki Miejskiej w Iłowej to wspaniała realizacji w wykonaniu naszego Autoryzowanego Wykonawcy BRADER-BUD z siedzibą w Szprotawie (woj. lubuskie).

  Iłowa to gminne miasteczko leżące w powiecie żagańskim, które słynie głównie z renesansowego pałacu i przede wszystkim z malowniczego, przepięknego i zarazem zabytkowego Parku Dworskiego, do którego prowadzi główna brama przejazdowa pod dawnym budynkiem folwarcznym, a dzisiejszą siedzibą Biblioteki Miejskiej w Iłowie.

  Sprawdzona i doceniona izolacja

  Ze względu na rozbudowę Biblioteki Miejskiej postanawiano zaadoptować poddasze historycznego budynku, które po obszernych poszukiwaniach postanowiono ocieplić sprawdzoną i docenioną w takich sytuacjach kanadyjską pianką ICYNENE H2Foam Lite. Pianka ta charakteryzuje się znakomitymi właściwościami higro-termicznymi – jest w pełni paro przepuszczalnym materiałem izolacyjnym (wartość mu=1) o niespotykanie niskiej absorpcji wody (0,3 kg/m2) – innymi słowy mówiąc, pianka bardzo szybko przepuszcza przez siebie ewentualną wilgoć nie gromadząc jej w sobie. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom, pianka sprawdza się doskonale w takich historycznym budynkach, gdzie dba się o każdy szczegół.

  Ocieplenie ścian od wewnątrz

  Ze względu na wyjątkową i historyczną elewację budynku, ocieplenie Biblioteki Miejskiej wykonano od wewnątrz – mowa tutaj o ścianach zewnętrznych pomieszczenia nad przejazdem do Parku Dworskiego. Miejski konserwator zabytków zabronił jakąkolwiek ingerencje w elewację ścian budynku, dlatego postanowiono ocieplić je od środka. W tym celu wykonano najpierw ruszt na odpowiednią odległość od ścian, a następnie wykonano natrysk pianki o grubości 20cm. Pianka ICYNENE bardzo często stosowana jest do takich projektów – posiada nawet wydaną przez Instytut Fizyki Budowli Fraunhofer IBP ocenę właściwości higro-termicznych dla ścian ocieplanych od wewnątrz.

  Wysoki komfort cieplny

  Ocieplenie Biblioteki Miejskiej w Iłowej to doskonały przykład za zastosowanie izolacji natryskowych ICYNENE w budynkach historycznych, które zasługują na najwyższej jakości ocieplenie, takie które zapewni maksymalne korzyści – wysoki komfort cieplny dla jego użytkowników i minimalizację kosztów związanych z ogrzewaniem budynku.

  BRADER-BUD wykonał wspaniała robotę, izolując to pokaźnych rozmiarów poddasze natryskową pianką ICYNENE o średniej grubości 20cm.

  Kto jeszcze nie był w Parku Dworskim w Iłowej, zapraszamy wszystkich do obejrzenia tych wspaniałych ogrodów, które zapewniają swą wyjątkowość dzięki hrabiemu Fritzowi von Hochberg – tak temu samemu hrabiemu, który zaprojektował m.in. wałbrzyską Palmiarnię, czy Ogród Japoński we Wrocławiu.