3970 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji

h2foam-liteProdukty H2Foam LITE to jedyne izolacje, które łączą powietrzoszczelność z paroprzepuszczalnością. Wilgoć łatwo przenika przez elementy domu (ściany, poddasze, dach). W razie kondensacji lub infiltracji wody konieczne jest więc umożliwienie przesuszenia struktur. Tradycyjne materiały izolacyjne z włókien lub granulatu przepuszczają powietrze, a jednocześnie wchłaniają i zatrzymują wilgoć. Z tego powodu przepisy termiczne narzucają wymóg stosowania wykonanej z tworzywa sztucznego warstwy chroniącej przed wilgocią, która nie przepuszcza powietrza i wody. W przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych stosowanych w połączeniu z folią paroszczelną wilgoć może zostać uwięziona w ścianach i powodować znaczące szkody. Izolacje z asortymentu H2Foam LITE umożliwiają odprowadzenie wilgoci, zapewniając w ten sposób trwałość konstrukcji.

Pianka ICYNENE H2Foam Lite (LD-C-50) leży u podstaw globalnego sukcesu firmy Icynene. Jest ona synonimem wysokiej jakości, zdrowej izolacji i powietrzoszczelności. Od czasu wprowadzenia na rynek w 1986 r. pianka ta została wykorzystana do izolacji i ochrony setek tysięcy budynków na całym świecie, każdorazowo pokonując wszelkie tradycyjne systemy.   – Znakomita odporność termiczna – otwarte komórki umożliwiają wydostanie się wilgoci – niezwykle lekka i trwała – pozostaje elastyczna – nie osiada – nie wchłania wody – w 100% spieniana wodą – bez HCFC, HFA, CFC, LZO i formaldehydu (klasa A+). Nie bez powodu jesteśmy światowym liderem w tej dziedzinie!

  • Otwarte komórki, bardzo lekka (ok. 6,5 kg/m3)
  • ʎ = 0,038 (oznaczenie CE)
  • w 100% spieniana wodą, bez zapachów, chroni warstwę ozonową
  • Nie zawiera HCFC, HFA, CFC, LZO, ani formaldehydu
  • Klasa A+ wg ISO 16000-9
  • Może być stosowana przy bardzo niskich temperaturach (do -30'C)
  • W razie pożaru pianka jest samogasnąca, nie przenosi ognia, nie spływa, wydziela bardzo mało dymu (1% materii, 99% powietrza)