82595 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji

technician

Główne zalety materiałów izolacyjnych Icynene

  • NAJBARDZIEJ SKUTECZNA izolacja NA ŚWIECIE

    Energooszczędna, powietrzoszczelna, elastyczna, oddychająca

  • ZDROWE I EKOLOGICZNE materiały izolacyjne

    Brak lotnych związków organicznych (LZO), bez zapachu, bez wpływu na warstwę ozonową

  • TRWAŁA izolacja NA WIELE LAT

    Pianka nie osiada, nie niszczeje z upływem czasu, nie wchłania wody, nie stanowi pożywienia dla owadów i innych organizmów. 25 lat gwarancji

Bez wątpienia to najlepszy materiał izolacyjny na świecie

Dlaczego izolowanie z Icynene jest opłacalne?

Ciepło jest tracone poprzez konwekcję (ruch powietrza o charakterze termicznym lub dynamicznym), np. gdy zimą zostawimy otwarte okno lub gdy powietrze przechodzi przez nieszczelny strop poddasza, a także poprzez przewodzenie cieplne (wymiana ciepła zachodząca poprzez materiał), np. przez mostki termiczne w słabo zaizolowanych ścianach budynku. Z tego powodu zwiększenie energooszczędności wymaga zastosowania dobrej izolacji, którą należy prawidłowo rozłożyć na powierzchni ścian i dachu. Izolacja powinna cechować się dobrą powietrzoszczelnością.
 
Bez dobrej izolacji zachodzą niekontrolowane straty ciepła, pojawia się duży dyskomfort cieplny, a w dodatku rosną wydatki na ogrzewanie. Wysokiej jakości izolacja przyczynia się do przedłużenia żywotności budynków: mniej wilgoci, mniejsze problemy z kondensacją, brak pleśni. 
 
Wśród zalet izolacji należy wskazać zmniejszenie zużycia energii, które przekłada się na znaczące korzyści ekonomiczne (niższe rachunki za ogrzewanie i utrzymanie), korzyści ekologiczne (zmniejszenie emisji CO2, globalnego ocieplenia i stosowania gazów niszczących warstwę ozonową), polepszenie jakości życia: mniej hałasu (izolacja akustyczna), eliminacja pleśni i mniej chorób dróg oddechowych. Stosowanie materiałów o niskiej gęstości, które nie przepuszczają powietrza poprawia także bezpieczeństwo przeciwpożarowe.  

Dzięki oferowanym, zdrowym materiałom izolacyjnym, otwartokomórkowym lub zamkniętokomórkowym, Icynene pozwala wyeliminować dopływ zimnego powietrza. 

Dobrze zaizolowany i szczelny dom utrzymuje ciepło zimą, a latem chłód nie pozwalając, by ciepłe powietrze uciekało zimą, a napływało latem. Energia jest coraz droższa, co oznacza duże wydatki jeżeli chcemy utrzymać stałą i komfortową temperaturę. ICYNENE proponuje oszczędne rozwiązanie o wysokiej jakości jako odpowiedź na problemy z kosztami energii.

Jaki materiał wybrać, by uzyskać dobrą izolację? Po podjęciu decyzji o prawidłowym zaizolowaniu domu mamy wybór różnych systemów, a przede wszystkim różnych materiałów izolacyjnych. Wełna mineralna, włókno szklane, wełna owcza, włókno drzewne, celuloza: to dobrze znane produkty, które mają jednak swoje ograniczenia. Pianki izolacyjne ICYNENE są zdecydowanie najskuteczniejsze, gdyż blokują napływ powietrza, ograniczają mostki termiczne, objęte są 25 letnią gwarancją i nie zatrzymują wilgoci. 
 
Firma ICYNENE to światowy lider w branży pianek izolacyjnych i od ponad 30 lat produkuje materiały izolacyjne dla każdego rodzaju budynków. Nasi wykonawcy pozostają do dyspozycji osób, które poszukują wysokiego komfortu cieplnego i wymiernej energooszczędności. Zapraszamy do kontaktu.

Icynene Polska