82595 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji

W ICYNENE jesteśmy przekonani, że działalność ekologiczna powinna być naturalną częścią naszego myślenia. Zdecydowanie znaczący wpływ ma także myślenie ekologiczne przy produkcji natryskowych pianek izolacyjnych, dlatego produkujemy je energetycznie i oszczędne, z zerowym wpływem na warstwę ozonową. Przy produkcji pianek zamknięto komórkowych, wykorzystujemy 3000 rozdrobnionych butelek plastikowych, nie wytwarzając przy tym żadnych lotnych związków organicznych. Satysfakcję przynoszą nam nasi klienci, którzy dziękują nam nie tylko za to JAK wytwarzamy nasze produkty, ale także za to CO dostają od nas jako izolację ścian i poddaszy.

Abyśmy mogli jeszcze bardziej wspierać nasz system ekologiczny, postanowiliśmy także działać w działalności ekologicznej. Naszym zamiarem jest jeszcze większe wsparcie natury, która oprócz tego, że jest zanieczyszczana, niekiedy sama odezwie się w nieoczekiwany sposób.

W 2004 r. przez Tatry przeszła wichura, po której tutejsze lasy dochodzą do siebie do dnia dzisiejszego. Zagrożone zostało nawet życie ludzkie, ponieważ wichura osiągała w niektórych miejscach prędkość ponad 200 km/h. Bilans był tragiczny. Nawałnica uszkodziła wyjątkowo duże terytorium, długie ponad 30 kilometrów, z obszarem całkowitym  ponad 12 000 hektarów lasu, co przedstawia 2,5 do 3 milionów metrów sześciennych.

Po ponad 15 latach od powyższej klęski żywiołowej Tatry stopniowo stają na nogi. Prawie jedna trzecia zdewastowanego terytorium jest już odnowiona, ale potrzeba jeszcze dużo do przywrócenia Tatr do stanu sprzed 2004 roku, dlatego ICYNENE chce pomóc w dalszym odnawianiu lasów, tak aby przyśpieszyć ożywienie terytorium tatrzańskiego. Chcemy aktywnie współuczestniczyć w zadrzewianiu tamtejszych lasów i dlatego na powyższą działalność przeznaczymy część naszego zysku ze sprzedaży ekologicznych pianek natryskowych. Za każdą sprzedaną beczkę ICYNENE posadzimy w Tatrach aż 5 nowych drzew!

Może dla Tatr to tylko mały kolejny krok, ale dla nas to duże wyzwanie. Napełnia nas przyjemnym uczuciem zadowolenia, wiedząc, że możemy pomóc i dołożyć się do tego, aby z piękna lasów tatrzańskich w sercu Europy Środkowej mogli korzystać także kolejne pokolenia. Byciem EKO daje nam w ICYNENE dodatkową energię do działania. 😊

Icynene Polska