770 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji

W ICYNENE jesteśmy przekonani, że działalność ekologiczna powinna być naturalną częścią naszego myślenia. Zdecydowanie znaczące jest myślenie ekologiczne także przy produkcji pryskanych izolacji pianowych, dlatego ich produkujemy energetycznie oszczędne, z zerowym wpływem na warstwę ozonową. Wszystkie nasze twarde piany produkowane są z 3000 rozdrobnionych butelek plastikowych, nie wytrącają żadnych lotnych związków organicznych i dla nas jest satysfakcjonujące, kiedy klienci dziękują nam nie tylko za to, JAK robimy swoją pracę, ale także za to, CO im pryskamy na ściany oraz w poddaszach.

Żebyśmy jeszcze więcej wspierali nasz system ekologiczny, postanowiliśmy także działać w działalności ekologicznej. Naszym zamiarem jest jeszcze większe wsparcie natury, która jest zanieczyszczana, ale która niekiedy sama odezwie się w nieoczekiwany sposób.

W 2004 r. przez góry Tatry w Europie Środkowej przeszła wichura nawałnica, z której się tutejsze lasy dochodzą do siebie do dnia dzisiejszego. Zagrożone zostały nawet życia ludzkie, ponieważ wichura osiągała w niektórych miejscach prędkość ponad 200 km/h. Bilans był nieoczekiwanie smutny. Nawałnica uszkodziła wyjątkowo duże terytorium, długie ponad 30 kilometrów, z obszarem całkowitym  ponad 12 000 hektarów lasu, co przedstawia dwa i pół do trzech milionów metrów sześciennych.

Po ponad siedmiu latach od powyższej klęski żywiołowej Tatry stopniowo opamiętywują się. Prawie jedna trzecia zdewastowanego terytorium jest już odnowiona, dlatego także w ICYNENE chcemy dopomóc, żeby ożywienie terytorium tatrzańskiego było kontynuowane. Aktywnie chcemy współuczestniczyć na zadrzewianiu tamtejszych lasów i to tak, że na powyższą działalność przeznaczymy część ze zysku z sprzedaży ekologicznych pryskanych izolacji pianowych. Za jakąkolwiek sprzedaną beczkę ICYNENE wysadzimy w Tatrach 5 nowych choinek.

Może to jest mały krok dla Tatr, ale duże wezwanie dla nas. Napełni nas przyjemnym uczuciem zadowolenia, kiedy wiemy, ze możemy pomóc i dołożyć się do tego, aby z piękna lasów tatrzańskich w sercu Europy Środkowej mogli korzystać także kolejne pokolenia. Być EKO nas w ICYNENE bawi. 😊