55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplenie strychu – sprawdź nasze rozwiązania!

  Ocieplenie strychu – sprawdź nasze rozwiązania!

  Ocieplenie strychu nieużytkowego uzależnione jest od jego docelowego przeznaczenia i dostępu do niego. W przypadkach kiedy pozostawiamy strych nieużytkowy bez wejścia od wnętrza budynku, najlepszym rozwiązaniem z punktu ekonomicznego jest wykonanie ocieplenia na stropie – wtedy całe ciepło pozostaje odcięte w części mieszkalnej i „nie marnujemy” energii na dogrzanie nieużytkowej części poddasza.
  Jeżeli natomiast zamierzamy przeznaczyć nasz strych na magazynowanie rzadziej potrzebnych przedmiotów, należy zadbać o jego dodatkową izolację, bowiem zamontowane w stropie schody strychowe mogą nie zapewnić odpowiedniego uszczelnienia.

  Schody strychowe i ich izolacja

  Wiele ludzi uważa, że ocieplane schody strychowe wystarczą, aby odizolować część mieszkalną od strychu nieużytkowego, ale rzeczywistość pokazuje, że jest inaczej.
  Schody strychowe są często miejscem przedostawania się ogromnej ilości powietrza pod wpływem różnicy ciśnień i temperatur i ich standardowa izolacja i uszczelnianie może okazać się niewystarczające. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie dodatkowej warstwy ocieplenia połaci dachowej na strychu pianką natryskową taką jak np. ICYNENE H2Foam Lite, która jest powietrzoszczelnym materiałem o znakomitych właściwościach termicznych i akustycznych. Wykonane ocieplenie strychu zapewni dodatkową izolację dla części mieszkalnej i zapobiegnie przeciągom i ewentualnemu wykraplaniu się pary wodnej.

  Koszt ocieplenia strychu

  Pewnie zastanawiasz się ile kosztuje ocieplenie strychu pianką natryskową? Prawda jest taka, iż każdy dom jest inny, więc najlepiej jest go oddać w ręce profesjonalistów, którzy dobiorą odpowiednią izolację dla twojego poddasza i wycenią go bezpłatnie.
  Znajdź Autoryzowanego Wykonawcę izolacji ICYNENE w Twojej okolicy i otrzymaj bezpłatną ofertę na wykonanie ocieplenia strychu w Twoim domu.
  Link do mapy wykonawców w Polsce – TUTAJ