770 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • 3 powody, dla których warto wybrać izolacje natryskowe

  3 powody, dla których warto wybrać izolacje natryskowe

  Ocieplenie budynku, niezależnie od tego jaką metoda jest wykonane, czy to tradycyjnie, czy poprzez izolacje natryskowe – jest częścią twojego domu, której prawdopodobnie nie poświęcasz wiele uwagi, głównie dlatego, że go nie widać. Niemniej jednak, sposób, w jaki wykonuje swoją pracę, może być kluczowym czynnikiem wpływającym na komfort użytkowania domu.
  Nie wszystkie jednak rodzaje materiałów izolacyjnych są jednakowe. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z różnego rodzaju izolacji: pianka natryskowa, celuloza i wełna to trzy z najbardziej znanych materiałów używanych do ocieplenia budynków. Dlaczego więc wybrać izolację z pianki natryskowej, taką jak np. ICYNENE? Oto trzy powody:

  Efektywność energetyczna

  Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że aby uzyskać rzeczywiste oszczędności w miesięcznych rachunkach za ogrzewanie, bądź klimatyzowanie pomieszczeń, zastosowana izolacja nie tylko musi mieć optymalną wartość lambda, ale także powinna pomóc ograniczyć wydostawanie się powietrza z domu. Izolacje natryskowe pianką ICYNENE są w stanie dokładnie to zrobić, tworząc skuteczną barierę powietrzną, wszędzie tam, gdzie zostaną zastosowane.

  Kontrolowanie niechcianych dźwięków

  Jedną z najbardziej nieoczekiwanych sytuacji, mogącą przytrafić się szczególnie w domach szkieletowych, jest możliwość usłyszenia wszystkiego, co dzieje się w sąsiednim pokoju. Otwartokomórkowa pianka poliuretanowa (nazywana często również pianką „miękką”) taka jak ICYNENE H2Foam Lite, może pomóc w tłumieniu dźwięków przenoszonych drogą powietrzną, takich jak dźwięki instalacji wodno-kanalizacyjnej lub odgłos telewizora dochodzący z sąsiedniego pokoju.

  Redukcja mostków termicznych

  Dom z dużą ilością mostków termicznych, może przyczynić się do pogorszenia komfortu jego użytkowania. Przez owe mostki może dojść do kondensacji w przegrodzie budowlanej, co w dalszej mierze może doprowadzić to poważnych uszkodzeń nie tylko materiału izolacyjnego, ale również całej przegrody budowlanej. Bardzo często w takich miejscach dochodzi do powstawania niebezpiecznej dla zdrowia pleśni.
  Izolacje natryskowe, dzięki ponad 100-krotnemu rozrostowi docierają we wszelkie zakamarki ocieplanej powierzchni dokładnie je wypełniając, tworząc jednolitą, ciągłą i pozbawiona mostków termicznych izolację. Dodatkowo pianka natryskowa ICYNENE o otwartych komórkach charakteryzuje się bardzo niską absorpcją wody oraz jak potwierdzają przeprowadzone badania, nie rozwija się na jej powierzchni pleśń.

  Znajdź Autoryzowanego Wykonawcę pianki natryskowej ICYNENE w Twoim regionie, aby odkryć więcej powodów, dla których warto wybrać izolacje natryskowe ICYNENE.
  Link do mapy wykonawców w Polsce – TUTAJ