55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Wymiana ocieplenia dachu

  Wymiana ocieplenia dachu

  Wymiana ocieplenia dachu może okazać się jedynym rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem w momencie kiedy jego wcześniej wykonana izolacja przestała być efektywna. Czasem na nic zdaje się “punktowe” docieplenie, bowiem jeżeli w przegrodzie doszło do powstania nieszczelności, to bardzo możliwe jest, że przegroda ta jest też zawilgocona.

  Wymianę ocieplenia dachu można przeprowadzić na 2 różne sposoby:

  – od środka budynku – taki proces niestety wiąże się z przeprowadzeniem remontu poddasza, ale czasem jest jedynym wyjściem, kiedy np. wykończenie poddasza zostało już zniszczone przez nagromadzoną wilgoć w przegrodzie i powstałą na nim pleśń

  – od zewnątrz – dzięki takiemu rozwiązaniu nie ingerujemy w część mieszkalną poddasza i nie ma konieczności demontowania wykończenia poddasza jeśli nie uległo ono zniszczeniu

  Na wymianę ocieplenia dachu od zewnętrznej strony zdecydował się między innymi klient naszego Autoryzowanego Wykonawcy z Małopolski – firmy IZOEXPRESS. Izolacja poddasza tego dość niedawno budowanego domu jednorodzinnego przestała spełniać swoją rolę: zimą pomieszczenia na poddaszu szybko się wychładzały, a latem mocno przegrzewały. Nie pozostało zatem nic innego, jak tylko wymiana ocieplenia dachu. W tym celu zdemontowano poszycie dachowe, wyciągnięto starą izolację i zastąpiono ją natryskową pianką PUR.
  Wraz ze zgraną ekipą dekarską, cały proces termomodernizacji tego dachu zajął zaledwie 2 dni.

   

  A jeśli i Ty planujesz przeprowadzić wymianę ocieplenia swojego dachu, skontaktuj się już dziś z naszymi Autoryzowanymi Wykonawcami i dowiedz się jak w najlepszy sposób przeprowadzić termomodernizację Twojego poddasza. Mapa certyfikowanych wykonawców ICYNENE w Polsce poniżej: