55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplanie elewacji pianką – izolacja ścian pianą PUR

  Ocieplanie elewacji pianką – izolacja ścian pianą PUR

  Ocieplanie elewacji pianką tej wyjątkowej realizacji wykonał nasz Autoryzowany Wykonawca firma MARR-BUD z Mińska Mazowieckiego. Dlaczego wyjątkowej? Otóż sam fakt wykonania ocieplenia elewacji pianką nie jest niczym nowym… To co czyni tę realizację wyjątkową to fakt, iż dom ten należy do znanego i cenionego gitarzysty zespołu muzycznego IRA – Piotra Koncy.

  Najwyższa jakość izolacji

  Szukając najlepszych rozwiązań dla swojego nowo budowanego domu, Piotr zdecydował się na kompleksowe ocieplenie domu pianką poliuretanową. Ceniąc sobie najwyższą jakość izolacji, wybór padł na topowy produkt – piankę ICYNENE H2Foam Lite. Jest to pianka o wyjątkowych właściwościach higro termicznych, która stosowana jest na 5 kontynentach w zróżnicowanych strefach klimatycznych. Izolacja ICYNENE H2Foam Lite to natryskowa pianka poliuretanowa, która mimo otwartej struktury komórek stanowi ogromny opór dla przepływu powietrza. Dzięki wysokiej szczelności powietrznej, wykonane ocieplenie eliminuje straty ciepła z ogrzewanego budynku, zapewniając mu wysoką energooszczędność. Pianka ta mimo swej powietrzoszczelności jest w pełni paro przepuszczalnym materiałem izolacyjnym o jednocześnie niespotykanie niskiej nasiąkliwości wody. Według przeprowadzonych badań zgodnie z normą europejską EN 1609, metr kwadratowy izolacji jest w stanie wchłonąć zaledwie 0,3 kg wody, nie wykazując przy tym tendencji do rozwoju pleśni na swej powierzchni. Dzięki tym doskonałym właściwościom, ocieplanie elewacji pianką jest trwałym i skutecznym rozwiązaniem na lata! Na wykonane izolacje przez naszych Autoryzowanych Wykonawców ICYNENE, udzielana jest 25-cio letnia gwarancja producenta.

  Ocieplanie poddasza pianką

  Ocieplanie elewacji pianką w domu Piotra Koncy to dopiero pierwszy etap prac. W następnej kolejności, przed wykonawcą z Mińska Mazowieckiego czeka wykonanie ocieplenia poddasza, również pianką ICYNENE H2Foam Lite –  ale o tym w kolejnym artykule…

  Ze swej strony, pragniemy podziękować firmie MARR-BUD za profesjonalne wykonanie i cieszymy się, że pianka natryskowa jest coraz częściej wybieranym materiałem izolacyjnym do ocieplania nie tylko poddaszy, ale także do izolacji ścian zewnętrznych.