40295 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Utrzymanie chłodu w domu

  Utrzymanie chłodu w domu

  Utrzymanie chłodu w domu to przede wszystkim zapewnienie komfortu termicznego dla jego mieszkańców podczas letnich upalnych dni, ale to także obniżenie rachunków za energię w przypadku posiadania w domu klimatyzacji.

  Kiedy temperatura na zewnątrz sięga zenitu, potrzebna jest skuteczna izolacja termiczna, która nie tylko ograniczy przegrzewanie się pomieszczeń na poddaszu, ale także zapobiegnie wydostawaniu się z domu schłodzonego przez klimatyzację powietrza.

  Klimatyzatory

  Klimatyzacje są coraz częściej stosowane w naszym kraju i staja się powoli standardowym wyposażeniem w nowoczesnych budynkach biurowych oraz handlowych. Coraz częściej systemy klimatyzacji montuje się również w domach jednorodzinnych. Nie ma co ukrywać, że klimatyzacja w domu zapewnia wygodę i przede wszystkim ulgę podczas upałów, ale to także kosztowna inwestycja, szczególnie wtedy, kiedy izolacja poddasza nie zapewnia odpowiedniej szczelności.

  Szczelność

  Według Energy Star – międzynarodowego programu promującego produkty energooszczędne, wyeliminowanie nieszczelności budynku może obniżyć koszty klimatyzowania domu o nawet 20%. Jak zatem zapewnić odpowiednią szczelność naszego domu?

  Doskonałym rozwiązaniem na zapewnienie wysokiej szczelności budynku jest zastosowanie izolacyjnej pianki poliuretanowej, takiej jak np. ICYNENE H2Foam Lite. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji oraz ponad 100-krotnemu rozrostowi, pianka dociera w niemal każdy zakamarek ocieplanej powierzchni dokładnie go wypełniając, tworząc jednolitą oraz ciągłą izolację termiczną, eliminując w ten sposób ucieczkę schłodzonego powietrza z budynku.

  Dowiedz się więcej o korzyściach z zastosowania izolacji ICYNENE w Twoim domu kontaktując się z naszymi lokalnymi Autoryzowanymi Wykonawcami – link do mapy TUTAJ.