3970 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplanie pianką PUR – izolacja poddasza hotelu

  Ocieplanie pianką PUR – izolacja poddasza hotelu

  Ocieplanie pianką PUR to coraz to bardziej popularna metoda ocieplania, a w szczególności ocieplania poddaszy w budownictwie mieszkaniowym. Jej doskonałe właściwości zostają także docenione w budownictwie komercyjnym.

  Wysoka szczelność

  Jak doskonale wiadomo szczelność budynku wpływa na jego energooszczędność. Domy o wysokiej szczelności powietrznej zagwarantują odpowiedni komfort termiczny dla jego mieszkańców, a także zapewnią mniejsze zużycie energii potrzebnej do jego ogrzania zimą i klimatyzowania latem.
  Skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem na zapewnienie wysokiej szczelności dachów jest ocieplanie pianką PUR. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji oraz zdolności piany poliuretanowej do jej ponad 100-krotnego rozrostu wszędzie tam gdzie zostanie naniesiona, pianka doskona

  le wypełnia ocieplaną powierzchnię niwelując w dużym stopniu nieszczelności. Pianka, nawet ta o otwartej strukturze komórek, charakteryzuje się wysokim oporem dla przepływu powietrza. Należy tutaj wspomnieć, iż pianka otwarto komórkowa jest w pełni paro przepuszczalnym materiałem izolacyjnych, mówiąc inaczej jest materiałem „oddychającym”.

  Izolacja „oddychająca”

  Szczelność budynku jest bardzo często mylona ze zjawiskiem przepływu dyfuzyjnego pary wodnej przez przegrodę. Szczelność to po prostu przeciwieństwo nieszczelności, a „oddychanie” w budownictwie, choć nie jest terminem technicznym, stosowane jest wielokrotnie nawet przez specjalistów w branży budowlanej, ale oznacza ono możliwość dyfuzyjnego odpływu pary wodnej z przegród budynku. Mówi się często, ze ściana „oddycha” lub „nie oddycha” i nie chodzi tutaj wcale o przepływ powietrza tylko pary wodnej.

  Budownictwo komercyjne

  Nieruchomości biurowe, usługowe, czy handlowe zasługują również na szczelną i skuteczną izolację, dlatego coraz częściej i w tej kategorii inwestorzy decydują się na ocieplenie dachów, poddaszy natryskową pianką poliuretanową. Doskonałym przykładem jest wykonana niedawno realizacja naszego Autoryzowanego Wykonawcy CELS, który ocieplił nowo powstający hotel w stolicy Lubelszczyzny. Ceniąc sobie wysoki komfort termiczny gości hotelowych wypoczywających na poddaszu, inwestor zdecydował się na najwyższej jakości piankę poliuretanową ICYNENE H2Foam Lite –  nasz topowy produkt.

  500m2 w 1 dzień

  Poddasze ocieplanego w Lublinie hotelu zostało wykonane w ciągu 1 dnia! Dzięki ogromnemu doświadczeniu ekip natryskowych Autoryzowanego Wykonawcy CELS, powierzchnia prawie 500m2 została ocieplona w ciągu 1 dnia roboczego.
  Tak więc, kiedy do wysokiej szczelności, energooszczędności i wysokiego komfortu cieplnego, jakie daje ocieplanie pianką PUR dodamy jeszcze szybkość wykonania i 25 lat gwarancji otrzymamy IZOLACJĘ DOSKONAŁĄ!