55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Izolacja przyjazna środowisku – teraz wspieramy naturę jeszcze bardziej!

  Izolacja przyjazna środowisku – teraz wspieramy naturę jeszcze bardziej!

  “Izolacja przyjazna środowisku”

  Tatry są jednym z najcenniejszych klejnotów naturalnych w Europie Środkowej. Dzięki bogatej faunie i florze wiodąca brytyjska platforma ekologiczna “The Ecologist” oceniła Tatry jako jeden z dziesięciu najlepszych parków Starego Kontynentu. Dzięki korzystnemu położeniu w sercu Europy popularność Tatr stale rośnie.

  Jednak Matka Natura daje się czasem we znaki. Choć minęło już 15 lat, do dziś wielu ludzi pamięta najbardziej niszczycielską klęskę żywiołową w Tatrach. Dnia 19 listopada 2004 r. prawie 12 000 hektarów lasu zostało zniszczone przez huragan, który miejscami osiągał prędkości wiatru przekraczającą 200 km/h. Las o obszarze 10 x 12 km zniknął w kilka godzin. Obszar ten stanowił  około 20% całego pasma górskiego Tatr.

  My, w ICYNENE, wierzymy, że właściwym wyborem jest pójście w kierunku wspierania natury i ekologii. I już od dawna stosujemy tę koncepcję, będąc przyjaznym dla środowiska materiałem izolacyjnym do ocieplania domu. Nasze energooszczędne izolacyjne produkty z pianki poliuretanowej są wysoko cenione w ponad 30 krajach. Projekt i wzór pianki termoizolacyjnej opracowywany jest w Kanadzie, kraju, którego połowę terytorium pokrywają lasy, które stanowią 10% całkowitej powierzchni lasów na świecie.

  Dlatego zdecydowaliśmy się wspierać tę część europejskiego ekosystemu poprzez nasz aktywny udział w sadzeniu drzew. Zamierzamy przekazać część naszych zysków z przyjaznych dla środowiska materiałów izolacyjnych z pianki poliuretanowej do sadzenia drzew, aby umożliwić przyszłym pokoleniom kontemplowanie tego naturalnego piękna.

  Wspieraj naturę – zamów izolację dla swojego domu od ICYNENE! Mapa wykonawców w Polsce – TUTAJ