1850 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ulga termomodernizacyjna – od stycznia 2019

  Ulga termomodernizacyjna – od stycznia 2019

  Od nowego roku ma obowiązywać ulga termomodernizacyjna dla podatników podatku PIT. Jak wynika z projektu przygotowanego przez resort finansów, będzie ona dotyczyła wyłącznie jednorodzinnych budynków mieszkalnych, oraz tylko tych podatników, którzy rozliczają się według stawki 19%, bądź płacą podatek ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

  „Czyste Powietrze”

  Ulga termomodernizacyjna to część Rządowego programu „Czyste Powietrze”, który ma być realizowany w latach 2019 -2029. Budżet na program termomodernizacyjny to 103 mld zł, z czego 63,3 mld zł pochodzić będzie z dotacji, a 39,7 mld zł z pożyczek.

  Profesjonalne ocieplenie

  Tylko profesjonalne ocieplenie zapewni możliwość odliczenia od podatku, bowiem ulga termomodernizacyjna będzie przeznaczona wyłącznie dla tych podatników, którzy przeprowadzą audyt energetyczny potwierdzający, czy wykonane ocieplenie efektywnie wpłynęło na energooszczędność termomodernizowanego budynku.
  Dopiero po przeprowadzonej kontroli, która wykaże czy przeprowadzone prace realnie polepszyły efektywność energetyczną domu mieszkalnego, będzie możliwe odliczenie od podatku.

  23% ulgi – 53tyś złotych

  Do odliczenie możliwe będzie 23% poniesionych wydatków na termomodernizację domu, jednak nie więcej niż 53 tyś złotych.

  Ulga termomodernizacyjna na ten moment niestety nie będzie dotyczyła właścicieli mieszkań, ale jest to znakomity początek i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie powstaną dodatkowe programy związane z przeprowadzaniem termomodernizacji budynków – tym razem wszystkich.