• Jak pianka natryskowa może ogrzać zimne pomieszczenie?!

  Jak pianka natryskowa może ogrzać zimne pomieszczenie?!

  Teraz, kiedy jesteśmy w środku zimy, czy nie podnosiłeś temperatury na grzejnikach? A może obniżasz temperaturę, bo ktoś wcześniej z rodziny podniósł ją zbyt wysoko? Ta ciągła bitwa o temperaturę w domu wcale nie musi istnieć, kiedy dowiesz się jak izolacja z pianki poliuretanowej pomaga w ogrzaniu chłodnych pomieszczeń.

  Dlaczego izolacja ICYNENE jest idealnym wyborem dla Twojego domu?

  Kiedy zrozumiesz zasadę działania izolacji natryskowej pianką ICYNENE, dowiesz się dlaczego to właśnie ta pianka jest idealnym materiałem izolacyjnym. Stwierdzono już, że zdolność pianki ICYNENE do wypełniania wszelkich szczelin i zakamarków izolowanej powierzchni pozwala dotrzeć do tych części budynku, które mogą nie zostać docieplone przy użyciu tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Pod względem efektywności ta analogia wyjaśnia to najlepiej:
  Wyobraź sobie, ze jesteś na zewnątrz w okresie późnej jesieni ubrany w gruby wełniany sweter. Przytulnie i ciepło, nieprawdaż? Teraz wyobraź sobie, że nosząc ten sam sweter pogoda się pogarsza i zaczyna wiać wiatr. Wiatr zaczyna się przedzierać przez ten sweter, prawda? Teraz zaczyna padać deszcz, a nawet śnieg. Ten sweter zaczyna być powoli mokry, aż w końcu się przemacza i nie ogrzewa już tak jak na początku.

  Teraz wyobraź sobie, że jesteś na dworze podczas takich samych warunków pogodowych tylko, że masz na sobie kurtkę softshellową. Wciąż przytulnie i ciepło, ale z tą różnicą, że gdy zaczyna wiać wiatr nie odczuwasz tego w taki sam sposób jak wtedy, kiedy miałeś ubrany wełniany sweter. A jeśli zacznie padać deszcz, czy śnieg to ta kurtka będzie lepiej odpychać wilgoć niż sweter, nieprawdaż?

  To właśnie jest różnica i przewaga izolacji ICYNENE!

  Bariera powietrzna, jaką tworzy izolacja z pianki ICYNENE, to w skrócie ujmując, wyjaśnienie jak zimne pomieszczenie może być bardziej komfortowe.

  Walka o temperaturę w domu istnieje od zawsze: jedna osoba będzie otulona trzema swetrami, nosiła grube skarpety i ciepłe kapcie, narzekając, że w domu jest ciągle zimno. Druga z kolei osoba będzie mówiła, że nie jest aż tak źle. Jednak wcale tak być nie musi!
  Chęć zmniejszenia wydatków na miesięczne rachunki za ogrzewanie jest uzasadnione zarówno z punktu widzenia oszczędzania pieniędzy, jak i z perspektywy ochrony środowiska. Izolacja z pianki natryskowej takiej jak Icynene, może pomóc w obu tych przypadkach.

  Aby wyjaśnić jak izolacja z pianki natryskowej ogrzeje zimny pokój, najlepiej będzie przedstawić Państwu proces instalacji pianki poliuretanowej ICYNENE i dlaczego jest to idealny wybór dla tych przewiewnych w zimie pomieszczeń.

  Jak „działa” izolacja natryskowa ICYNENE?

  Kiedy dokonujesz wyboru instalacji pianki natryskowej ICYNENE, najpierw musisz znaleźć lokalnego, licencjonowanego wykonawcę ICYNENE, aby omówić potrzeby dla Twojego domu. Pamiętaj, iż każdy projekt jest inny, i dla każdego budynku licencjonowani wykonawcy podchodzą indywidualnie, aby sprostać wymaganiom Twoim i Twojego domu.

  Wiedz również, że Twój wykonawca izolacji ICYNENE przeszedł obszerny program szkoleniowy, którego celem jest upewnienie się, że w pełni rozumie i jest w stanie rozwiązać wszelkie problemy mogące wystąpić podczas instalacji izolacji, zanim otrzyma licencję. Żaden wykonawca nie może korzystać z produktów ICYNENE bez ukończenia tego programu licencjonowania, więc możesz mieć pewność, że tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni wykonawcy izolacji piankowych izolują Twój dom.

  Wykonawcy ICYNENE wykorzystują wysokiej jakości maszyny do natrysku dwukomponentowej pianki PUR, która z pierwotnej ciekłej postaci w klika sekund rozszerza się o nawet sto razy. To właśnie ta ekspansja pozwala piance dokładnie wypełnić każdą lukę i zakamarek izolowanej powierzchni. Sposób ten zapewnia ciągłość izolacji oraz powietrzoszczelność budynku, zmniejszając ryzyko przedmuchów i mostków termicznych.

  Oprócz większego komfortu termicznego, jakiego doświadczysz w domu po wykonaniu izolacji z pianki natryskowej ICYNENE możesz być pewien, że izolacja ta objęta jest gwarancją przez okres aż 25-ciu lat!

  Zwróć proszę również uwagę, iż nieznacznie droższa początkowo inwestycja w ocieplenie pianką natryskową, zwróci się już za parę lat, ze względu na oszczędności na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie. Może również okazać się, że nie będziesz potrzebował aż tak wielkiego pieca do swojego domu. Co więcej, ta odwieczna walka o temperaturę w domu, może stać się przeszłością. Komfortowy dom, w którym wszyscy się dogadują? Brzmi świetnie!

  Porozmawiaj z licencjonowanym wykonawcą izolacji ICYNENE w Twojej okolicy, aby poznać więcej powodów, dla których to właśnie ICYNENE jest idealnym wyborem dla Twojego obecnego projektu.
  Mapa licencjonowanych wykonawców ICYNENE -> tutaj