3970 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
THERMLOC-FILM-SET-1THERMLOC-FILM-SET-4THERMLOC-FILM-SET-2THERMLOC-FILM-SET-3

Studia Linen Mill Film and Television z Bann Valley w Irlandii Północnej niedawno skontaktowały się z naszymi ekspertami od natryskiwanej pianki izolacyjnej z zapytaniem o zastosowanie na teranie ich studia. Zobaczcie w jaki sposób firma ta wykorzystała zalety pianki Icynene.

Początkowo chodziło o przekształcenie opuszczonej fabryki w studio produkcji kinowej i telewizyjnej. Inwestorzy i architekci przeprowadzili wiele konsultacji, aby znaleźć najlepiej dostosowaną do tego typu powierzchni izolację termiczną i akustyczną. Przed zastosowaniem pianki dźwięki generowane ruchem ulicznym i lotniczym na pobliskim lotnisku przedostawały się do budynku. Inżynierowie odpowiedzialni za projekt szukali także sposobu na uniknięcie kondensacji pary wodnej pod dachem w czasie prac na planie filmowym, gdyż klimat Irlandii jest szczególnie wilgotny.

Na materiał izolacyjny wybrano piankę rozprężną LD-C-50 firmy Icynene, gdyż można ją stosować na wszystkich powierzchniach, zarówno na ścianach, jak i na dachach. Prace wykonano w ciągu dwóch dni. Polepszono akustykę, wyeliminowano skraplanie pary wodnej oraz znacząco obniżono koszty energii. Rachunki za ogrzewanie i klimatyzację studnia zmalały o ok. 50%.

W porównaniu z innymi rodzajami izolacji pianka natryskowa ma zalety, które dają natychmiastowy efekt, ale przynosi również korzyści długoterminowe. W ciągu kilku sekund objętość pianki wzrasta około stukrotnie w stosunku do pierwotnej objętości. Powietrzoszczelność, którą zapewnia pianka pozwala ograniczyć ryzyko zaburzeń pracy układu oddechowego, ogranicza napływ zanieczyszczeń i chroni przed rozwojem pleśni, której sprzyja nagromadzenie kondensatu i wilgoci. Jest to pianka w 100% spieniana wodą i dlatego można ją stosować wszędzie; jest idealnym rozwiązaniem w domach, mieszkaniach, czy biurach. Wełna szklana i inne tradycyjne materiały izolacyjne wymagają okresowej wymiany, gdyż z czasem osiadają i wchłaniają wilgoć, podczas gdy pianka Icynene cechuje się znakomitą żywotnością.

Produkty Icynene zmniejszają niebezpieczeństwo marnowania energii i chorób dróg oddechowych. Dzięki tej piance każdego dnia odczujesz różnicę w jakości życia i w wydatkach na energię.

Inne projekty

Krótki przegląd najnowszych projektów