3970 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
egliseeglise-2

W sercu okręgu Kromeríž w regionie zlíńskim Republiki Czeskiej, położony w małej wsi Kyselovice kościół Świętych Aniołów Stróżów został niedawno poddany szeroko zakrojonej renowacji, celem zabezpieczenia go przed zrujnowaniem.

Kościół, zajmujący centralny plac wsi, służy 493 mieszkańcom wioski. Dzwonnica kościoła zbudowanego w latach 1904 – 1906 w stylu neogotyckim ma wysokość 37m.

O wykonanie izolacji chroniącej tak ważny budynek w tej małej miejscowości poproszono licencjonowanego wykonawcę izolacji piankowej Icynene, firmę LIKO-S, A.S. Zespół nakładający piankę współpracował z wykonawcami lokalnymi, instalując piankę izolacyjną o lekkiej gęstości, chroniącą kościół w newralgicznych obszarach. Zespół wykonawcy, firmy LIKO-S, nałożył piankę natryskową o lekkiej gęstości Icynene H2Foam Lite w górnej części sklepienia kościoła, korzystając z podwieszanego pomostu, jak również w dzwonnicy – miejscu ponoć nawiedzanym przez duchy – celem zaizolowania i zabezpieczenia wartościowego budynku. Po zakończeniu intensywnych robót renowacyjnych kościół Świętych Aniołów Stróżów będzie nadal dumnie prezentował się w centrum wsi Kyselovice i służył jej mieszkańcom.

Przypisy:

  1. Firma Icynene Inc. pragnie podziękować wykonawcy firmy Icynene, LIKO-S a.s., za pomoc w opracowaniu niniejszego dokumentu. Fotografie przekazane przez LIKO-S a.s.

Aktualizacja, maj 2015

Inne projekty

Krótki przegląd najnowszych projektów