82595 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
bastognehistorical-center-BASTOGNE-010historical-center-BASTOGNE-029

W Belgii pianka natryskowa pomaga chronić zabytkowy budynek przed ogniem

Centrum Historyczne w Bastogne to muzeum na planie gwiazdy, w którym prezentowana jest broń i mundury z drugiej wojny światowej. Od czasu otwarcia muzeum w 1976 r. odwiedziło go wiele osób. Niestety, niedawno w budynek uderzył piorun. Uszkodzenia okazały się poważne, ale budowniczy zdołali ocalić niektóre części muzeum. Pianka natryskowa pozwoliła zachować integralność budynku.

Pianka natryskowa daje podporę

Centrum historyczne powstało wspólnym wysiłkiem Belgii i USA. Znajduje się w pobliżu granicy z Luksemburgiem i upamiętnia bitwę o Ardeny, mającą kluczowe znaczenie dla wyzwolenia Belgii przez wojska alianckie w czasie drugiej wojny światowej. Firmy budowlane wykonały renowację w całym budynku i sądzą, że muzeum będzie można ponownie otworzyć w 2013 r.

Pianka Icynene LD-C-50 wykazała w muzeum swe znakomite właściwości i pomogła w zabezpieczeniu struktury przed nadmiernymi zniszczeniami. Pianka spowolniła rozprzestrzenianie się pożaru, ograniczając w ten sposób straty. Pianka Icynene jest wprawdzie trawiona przez ogień, ale nie przenosi płomienia i nie spływa pod wpływem ognia.

Dzięki Icynene wykonawcy mogli zrealizować prace zgodnie z harmonogramem budowy. Takie rozwiązanie to coś więcej niż standardowa izolacja – to produkt z wysokiej półki i jednocześnie ekonomiczny, oferujący dużą szczelność. Budynki usługowe, domy i muzea mogą wykorzystywać zalety Icynene, gdyż natryskiwana pianka dostosowuje się do wzornictwa i do złożonych struktur, jakie można znaleźć w każdym budynku.

Zalety izolacji z natryskiwanej pianki

Tego typu izolacja może być stosowana nawet na najbardziej skomplikowanych strukturach gwarantując ich szczelność, co wynika z jej nakładania poprzez natryskiwanie i z dużej rozprężności przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki takiej izolacji mieszkańcy mogą osiągnąć znaczące oszczędności energii. To rozwiązanie obniżające zużycie energii, zatwierdzone przez liczne instytucje światowe jak Centre Scientifique et Technique du Bâtiment, British Board of Agrement, International Code Council Evaluation Service, czy też Canadian Construction Materials Centre.

Taką izolację można z łatwością uwzględnić w każdym rodzaju budynku, zarówno nowym, jak i poddawanym renowacji. Profesjonalni wykonawcy Icynene natryskują piankę na wszelkiego rodzaju podłoża, gdzie pianka rozszerza się wypełniając puste miejsca w ciągu kilku sekund.

Zalety izolacji z pianki Icynene są doceniane przez mieszkańców od razu, jak i długoterminowo. Izolacja Icynene ułatwia kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach budynków usługowych, domów, muzeów i polepsza jakość powietrza we wnętrzach.

Firmy budowlane stosują piankę Icynene od 1986 r., a materiał ten został już zastosowany w setkach tysięcy domów na całym świecie.

Uszczelniając dom pianką Icynene można znacząco obniżyć problemy z pleśnią, wilgocią i innymi szkodliwymi zjawiskami.

Inne projekty

Krótki przegląd najnowszych projektów