55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplanie pianą przy założonym stelażu

  Ocieplanie pianą przy założonym stelażu

  Ocieplanie pianą przy założonym już wcześniej stelażu to nie lada wyczyn dla firm wykonujących natryskowe izolacje termiczne. Jak powszechnie wiadomo, przed wykonaniem ocieplenia poddasza mieszkalnego pianką PUR zaleca się montaż samych wieszaków pod profile na krokwiach oraz jętkach. Dzięki temu, ekipy wykonujące natrysk pianki poliuretanowej mają swobodny dostęp do ocieplanej powierzchni, a po wykonanej izolacji, będzie można w łatwy i szybki sposób przejść do montażu rusztu i dalszej zabudowy nie ingerując w wykonaną szczelnie izolację termiczną. Jednak co w przypadku poddaszy, gdzie każdy cm wysokości jest na miarę złota, a właścicielowi budynku zależy na uzyskaniu odpowiedniego komfortu termicznego?

  W takich przypadkach stelaż montowany jest wyjątkowo przed ocieplaniem pianą. Jednak takie sytuacje zostają uzgadniane już na etapie pomiaru i podlegają odrębnej wycenie. Przykładem takiej realizacji jest jedna z ostatnich prac naszego Autoryzowanego Wykonawcy z Mazowsza – firmy MARR-BUD. Ten nowo budowany dom jednorodzinny znajdujący się w Zielonce k/Warszawy został ocieplony pianką ICYNENE H2Foam Lite E o grubości 28cm, jednak ze względu na ograniczoną wysokość, nie było mowy o pozostawieniu nawet 1cm przestrzeni pomiędzy izolacją, a wykończeniem z płyt g-k.

  Mimo utrudnieniom w postaci rusztu, MARR-BUD wykonał ocieplanie pianą poddasza o powierzchni 218m2 w ciągu 1 dnia, wysyłając jednocześnie swoje 2 ekipy natryskowe – Brawo MARR-BUD!

   

  A jeśli i Ty planujesz wykonać ocieplanie pianą PUR w swoim domu, skontaktuj się już dziś z Autoryzowanym Wykonawcą izolacji ICYNENE w Twoim regionie i ustal wszelkie szczegóły podczas DARMOWEGO pomiaru na miejscu budowy.