55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplenie newralgicznych miejsc budynku

  Ocieplenie newralgicznych miejsc budynku

  Istnieje wiele miejsc w budynku przez które dochodzi do strat ciepła, jednak niektóre z nich przyczyniają się do znacznie większych strat, niż pozostałe. Dlatego też podczas wykonywania ich izolacji powinno się skupić na efektywniejszym ich dociepleniu. Według wielu źródeł informacji do takich miejsc należy z pewnością dach – straty ciepła przez nieprawidłowo ocieplony dach mogą sięgać nawet 30%, dlatego na ociepleniu dachu skupimy swą uwagę.

  (źródło: Austrotherm)

  Ocieplenie dachu / poddasza

  Jak dobrze wiadomo ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, dzięki czemu unosi się do góry. Zatem wniosek jest prosty: dach jest tym miejscem, które musi zapobiec jego dalszej ucieczce. I tu zaczyna się rola materiału izolacyjnego. Jak dobrze wiadomo materiał izolacyjny musi ograniczyć wymianę ciepła prze przewodzenie (kondukcja), ale to nie jedyna droga ucieczki ciepła. Ciepłe, ogrzane powietrze w dużej mierze ucieka przez nieszczelności w przegrodzie dachowej., dlatego podczas wykonywania izolacji dachu musimy zapewnić maksymalne jego uszczelnienie. Można to wykonać na wiele sposobów – na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań technologicznych takich jak np. specjalistyczne taśmy do uszczelniania zakładów folii i ich miejsc połączeń ze ścianami, jednak szczelne ich wykonanie nie należy wbrew pozorom do najłatwiejszych zadań. Często wykonywane na miejscu budowy testy szczelności ujawniają wiele błędów przy ich montażu, lecz ze względu na brak obowiązku wykonywania testów szczelność budynków w Polsce, nie są one zbyt często wykonywane, tym samym ciężko jest zweryfikować ich szczelny montaż, a o niedociągnięciach dowiadujemy się dopiero w pierwszym okresie grzewczym…
  Jednak istnieje rozwiązanie, które zapewnia odpowiednią izolacyjność i szczelność powietrzną jednocześnie…

  Ocieplanie pianką PUR

  Tym rozwiązaniem jest z pewnością izolacyjna pianka natryskowa taka jak np. ICYNENE H2Foam Lite. Jest to pianka poliuretanowa o otwartych komórkach stworzona dla budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego stosowana na 5 kontynentach w zróżnicowanych strefach klimatycznych. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji oraz zdolności materiału do ponad 100-krotnego rozrostu od momentu nałożenia, pianka dokładnie wypełnia ocieplaną powierzchnię, nawet tę o skomplikowanym kształcie. Ponad to pianka otwarto komórkowa jest materiałem w pełni paro przepuszczalnym, potocznie mówiąc „oddychającym” o bardzo niskiej nasiąkliwości wody nie wykazująca tendencji do gromadzenia wilgoci w swej strukturze. Dzięki temu pianka doskonale odprowadzi ewentualną, powstałą w przegrodzie wilgoć. Mimo wysokiej paro przepuszczalności pianka ICYNENE H2Foam Lite stanowi ogromny opór dla powietrza, co zostało wielokrotnie potwierdzone w wykonywanych testach szczelności – budynki ocieplone pianką ICYNENE bez zastosowania dodatkowych folii w trakcie wykonywania testu uzyskują wyniki n50<0,6, spełniając wymogi dla budownictwa pasywnego.

   

  Planujesz ocieplenie swojego budynku, bądź zamierzasz przeprowadzić termomodernizację w obecnym domu – skontaktuj się z naszymi Autoryzowanymi Wykonawcami i umów się na bezpłatny pomiar i wycenę.