55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Izolacja domu drewnianego

  Izolacja domu drewnianego

  Izolacja domu drewnianego za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej to skuteczny i trwały sposób na jego prawidłowe ocieplenie.

  Pianka natryskowa o otwartych komórkach taka jak ICYNENE H2Foam Lite to pochodząca z Kanady – ojczyzny domów szkieletowych pianka PUR przeznaczona do termicznej izolacji budynków. Jest materiałem paro przepuszczalnym, potocznie mówiąc „oddychającym”, lecz nieprzewiewnym – stanowi barierę dla przemieszczających się mas powietrza. Dodatkowo, dzięki natryskowej metodzie aplikacji oraz ponad 100-krotnemu rozrostowi od momentu nałożenia, pianka wypełnia doskonale ocieplaną powierzchnię eliminując ryzyko powstawania mostków termicznych. Dzięki temu, zapewnia wysoką szczelność oraz ogranicza możliwość wykraplania się pary wodnej w przegrodzie, zapobiegając w ten sposób powstawaniu niebezpiecznej dla zdrowia i konstrukcji domu pleśni.

  Izolacyjna pianka ICYNENE charakteryzuje się również bardzo niską absorpcją wody (według normy europejskiej EN 1609 pianka jest w stanie wchłonąć zaledwie 0,3 kg/m2). Wykonywana metodą natrysku, pianka ICYNENE pozwala na kompleksowe ocieplenie domu drewnianego nawet w ciągu jednego dnia, skracając znacząco czas budowy domu, a dodatkowo przyklejona całą swoją powierzchnią do elementów konstrukcji zapobiega obsuwaniu się materiału z biegiem lat.

  Pianka ICYNENE H2Foam Lite jest lekkim materiałem (metr sześcienny waży zaledwie 6,5 – 8 kg), a dzięki odpowiedniej elastyczności poddaje się drobnym ruchom drewnianej konstrukcji domu. Jest w pełni bezpiecznym materiałem zarówno dla zdrowia, jak i środowiska. Nie zawiera żadnych szkodliwych związków typu alergeny, nie kruszy się i nie utlenia. Pianka spełnia najwyższą klasę jakości powietrza w pomieszaniach A+.

  Więcej na temat lotnych związków organicznych -> TUTAJ

  Raz dobrze wykonana izolacja domu drewnianego zapewnia niezmienne właściwości przez cały okres użytkowania budynku.

   

  Znajdź Autoryzowanego Wykonawcę izolacji ICYNENE w Polsce i zapytaj o ofertę na ocieplenie Twojego domu.