55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Poprawa efektywności energetycznej budynku z izolacją ICYNENE

  Poprawa efektywności energetycznej budynku z izolacją ICYNENE

  Istnieje wiele obszarów w domu, które czasem wymagają dodatkowego ocieplenia, ale rozwiązaniem nie zawsze jest dodanie większej ilości izolacji do obecnej warstwy ocieplenia. Kiedy właściciele domów nie zauważają korzyści wynikających z uzupełnienia warstwy izolacji, konieczne jest rozpoczęcie poszukiwania opcji, która zadziała lepiej i będzie służyła w dłuższej perspektywie czasu.
  Aby poprawić efektywność energetyczną budynku należy także znaleźć miejsca, które powodują największa utratę ciepła z domu.

  Straty ciepła

  Niemalże każda część budynku może powodować straty ciepła – począwszy od fundamentów i piwnic, poprzez ściany, okna, drzwi i wentylację, a skończywszy na dachu.
  Jak dobrze wiadomo ciepłe powietrze ma mniejszą gęstość od zimnego, toteż jest od niego lżejsze i unosi się do góry. Tak więc jak łatwo można sobie wyobrazić, największe straty ciepła odbywają się poprzez dach. I to właśnie o izolację dachu należy pieczołowicie zadbać!

  Ocieplenie poddasza

  Jeśli nasze obecne ocieplenie dachu przestało spełniać swoją rolę, na nic może okazać się jego punktowe uzupełnienie. Bardzo często w takich sytuacjach, warstwa izolacji została niepoprawnie zamontowana co mogło doprowadzić do wykroplenia i zawilgocenia materiału izolacyjnego. Najskuteczniejszym rozważaniem w takim przypadku jest demontaż starej warstwy izolacji i zastąpienia jej nowym. Ale jaki materiał wybrać, aby sytuacja się nie powtórzyła? Jak pokazał czas, doskonałym rozwiązaniem dla ocieplania dachów, w tym także tych o skomplikowanej konstrukcji jest natryskowa pianka poliuretanowa taka jak ICYNENE H2Foam Lite.

  Wysoka szczelność

  Dzięki natryskowej metodzie aplikacji oraz ponad 100-krotnemu rozrostowi od momentu nałożenia, pianka poliuretanowa doskonale wypełnia ocieplaną przestrzeń, wypełniając także drobne zakamarki, które często trudno jest ocieplić innymi materiałami izolacyjnymi. Izolacja ICYNENE H2Foam Lite to otwarto komórkowa pianka PUR, która stanowi ogromny opór dla przepływu powietrza, ale pozostaje paro przepuszczalnym, potocznie mówiąc oddychającym materiałem izolacyjnym. To co wyróżnia piankę ICYNENE spośród innych materiałów izolacyjnych to jej bardzo niska absorpcja wody. Pianka nie ma tendencji do gromadzenia w swej strukturze wilgoci, czego potwierdzeniem są wykonane badania w laboratoriach europejskich. Zgodnie z normą EN1609, metr kwadratowy izolacji ICYNENE H2Foam Lite jest w stanie wchłonąć zaledwie 0,3kg wody!

  Jeśli i Twoje ocieplenie poddasza przestało spełniać swoją rolę, nie czekaj i umów się już dziś na bezpłatny pomiar i wycenę z Autoryzowanym Wykonawcą izolacji ICYNENE