55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • CasAnus – wyjątkowy projekt z zastosowaniem natryskowej pianki poliuretanowej

  CasAnus – wyjątkowy projekt z zastosowaniem natryskowej pianki poliuretanowej

  Izolacyjna pianka poliuretanowa to sprawdzona metoda ocieplania budynków mieszkalnych, przemysłowych, czy obiektów rolniczych, ale to także idealne rozwiązanie dla nietypowych, indywidualnych konstrukcji.

  Doskonałym na to przykładem jest CasAnus. Ta gigantyczna replika jelita ludzkiego została zaprojektowana przez holenderskiego artystę Joep Van Lieshout. Konstrukcja rzeźby wykonana jest z drewna, a w całości pokryta jest natryskową pianką poliuretanową. Pianka zamkniętokomórkowa odzwierciedliła znakomicie kształty jelita, nadając rzeźbie odpowiedni charakter, a jednocześnie stanowi efektywną izolację termiczną. CasAnus, bo tak nazwał swoje dzieło holenderski artysta, znajduje się  w Kemzeke w Belgii w Parku Rzeźb Verbeke i jest… hotelem.

  Tak, to wyjątkowe dzieło sztuki można wynająć na nocleg. W przeciwieństwie do większości jelit grubych (takich jak te zwykle występujące w ludzkich ciałach 😉), to wyposażone jest w podwójne łóżko, prysznic i centralne ogrzewanie. Zewnętrzna część hotelu została nawet wyrzeźbiona z wypukłymi żyłkami i pomalowana na głęboką czerwień, aby wyglądała jeszcze bardziej realistycznie. Wnętrze jest jaskrawo białe, z zakrzywionymi, „rurowymi” ścianami, tak aby podróżni naprawdę poczuli się, jakby spali w niezwykle istotnej części układu pokarmowego człowieka. Koszt wynajęcie wynosi €120/noc.

  A wam jak się podoba?

  Szczegóły na https://verbekefoundation.com/slapen/casanus/