40295 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
  • Pianka natryskowa i jej właściwości akustyczne

    Pianka natryskowa i jej właściwości akustyczne

    Zarówno pianka o otwartej jak i zamkniętej strukturze komórek zapewnia doskonała izolację termiczną, która ogranicza straty ciepła w zimie i zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczeń latem, jednak pianka otwartokomórkowa jest wyjątkowa, bowiem wykonana nią izolacja może również przyczynić się do poprawy właściwości akustycznych ocieplanego budynku.

    Ocieplanie pianką zapewnia wysoką szczelność izolowanej powierzchni, bowiem dzięki natryskowej metodzie aplikacji oraz ponad 100-krotnemu rozrostowi materiału od momentu nałożenia, pianka dociera do wszelkich zakamarków oraz trudnodostępnych miejsc dokładnie je wypełniając.  Pianka sama w sobie jest również powietrzoszczelnym materiałem co przekłada się na utrzymanie wysokiego komfortu termicznego w budynku przez cały rok. Dzięki ograniczonemu przepływie powietrza i „gąbczastej” strukturze pianki otwarto komórkowej, wykonana izolacja jest w stanie wytłumić przemieszczające się do wnętrza budynku fale dźwiękowe.

    Dowiedz się więcej o korzyściach, jakie daje ocieplenie domu pianką natryskową, kontaktując się z naszymi Autoryzowanymi Wykonawcami ICYNENE w Polsce – link do mapy wykonawców TUTAJ