29440 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
  • ICYNENE ociepla centrum kongresowe Amsterdome

    ICYNENE ociepla centrum kongresowe Amsterdome

    Amsterdome to nowoczesne i designerskie centrum kongresowe w Amsterdamie, które zostało zrekonstruowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Całkowita jego powierzchnia wynosi 5000 m2 razem z salą plenarną, która może pomieścić do 1000 osób. Całość zostało rozmieszczona na 2 kondygnacjach.

    Jako, iż ten designerski dach został w całości wykonany z aluminium, a jak każdy dach wymaga izolacji termicznej, do jego ocieplenia zgodnie z projektem wykorzystana mogła być tylko pianka otwartokomórkowa, która charakteryzuje się bardzo niską wagą – metr kwadratowy izolacji ICYNENE o grubości 155mm waży zaledwie ok. 1kg.

    Dach został ocieplony przez Autoryzowanego Wykonawcę z Holandii Isolatie.com. Do ocieplenia dachu o powierzchni ponad 3600m2 wykorzystano 15 zestawów pianki otwarto komórkowej ICYNENE, która zapewniła wysoka szczelność i tym samym doskonałą izolację termiczną. Pod uwagę brana była również izolacyjność akustyczna, która odgrywa w takim centrum również ważna rolę co izolacja termiczna.