3970 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplanie domu – kompleksowa izolacja domu pianką PUR

  Ocieplanie domu – kompleksowa izolacja domu pianką PUR

  Ocieplanie domu to bardzo ważna kwestia, bowiem od prawidłowej izolacji termicznej domu zależy komfort cieplny jego mieszkańców, ale także koszt jego ogrzewania. W dobie nowoczesnego budownictwa oraz szerokiej rozpiętości gamy materiałów budowlanych oraz izolacyjnych, można spotkać wiele technologii i sposobów na budowę domu oraz jego ocieplenia.

  Domy murowane, drewniane…

  Najpopularniejszą metodą budowy domu jest ciągle konstrukcja murowana, gdzie ocieplenie elewacji stanowi najczęściej styropian, a na poddaszu montowana jest wełna mineralna, bądź natryskowa pianka poliuretanowa, która zdobywa coraz to szersze grono klientów. Znane jest także wszystkim budownictwo szkieletowe, a na południu Polski nie rzadko można spotkać domy z bala. Drewniane konstrukcje domów coraz częściej ocieplane są pianką PUR, bowiem ocieplanie domu tą technologią zapewnia wysoką szczelność i prawidłowy mikroklimat w budynku.

  Domy prefabrykowane

  Ze względu na czas budowy, a także dokładność wykonania, na naszym rynku coraz większą popularnością cieszą się domy prefabrykowane. Doskonałym przykładem są nowoczesne domy modułowe SPINE produkowane przez firmę BEWA ze Szprotawy w województwie lubuskim. Wykonane całkowicie z żelbetu są praktycznie niezniszczalne, i co ważne zaprojektowane z myślą o minimalnych stratach energetycznych.  Ocieplenie domów SPINE wykonane jest w całości od środka natryskową pianką poliuretanową, tworząc szczelną, bezspoinową poduszkę powietrzną, która wykonana została przy użyciu najwyższej jakości pianek poliuretanowych ICYNENE.

  Ocieplanie domu SPINE

  Dach oraz ściany domu zostały ocieplone przy pomocy otwarto komórkowej pianki H2Foam Lite, która zapewnia wysoką szczelność powietrzną i doskonałe właściwości higro-termiczne. Wybór pianki otwartokomórkowej na ściany oraz dach dodał domu jeszcze jedną, równie ważną wartość – znakomitą akustykę. Dzięki otwartej strukturze komórek, wykonane ocieplenie domu zapewnia wysoki komfort akustyczny.
  Podłoga z kolei została ocieplona innowacyjnym produktem zamknięto komórkowym ICYNENE IcyFoam Floor. Jest to pianka o wysokiej wytrzymałości i bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła lambda 0,025 W/mK.

  Ten wspaniały projekt został ocieplony w całości przez naszego lokalnego Autoryzowanego Wykonawcy ze Szprotawy firmę Brader-Bud. Jak zapowiada firma BEWA, dom pokazowy będzie można zwiedzać za około półtorej miesiąca.