51340 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • ICYNENE uzyskuje klasę palności B

  ICYNENE uzyskuje klasę palności B

  “ICYNENE i klasa palności B”

  ICYNENE od zawsze stawia ogromny nacisk na zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego do produkcji swoich produktów stosuje najwyższej jakości komponenty, które nie niszczą warstwy ozonowej,  a także nie zawierają lotnych związków organicznych. Topowy produkt ICYNENE H2Foam Lite – pianka o otwartej strukturze komórek spieniana jest w 100% wodą i spełnia najwyższą klasę jakości powietrza w pomieszczeniach A+.

  Bezpieczeństwo pożarowe

  ICYNENE kładzie również ogromny nacisk na bezpieczeństwo pożarowe. Stosuje najwyższej jakości uniepalniacze, które zapewniają produktom właściwości samogasnące. Ponadto, przeprowadzone zostały testy przegród z zastosowaniem pianki natryskowej ICYNENE i wydane zostały protokoły klasyfikacji odporności ogniowej dla ścian i dachów REI45.
  Jednak to nie wszytko…

  Klasa palności B – niezapalne

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku europejskiego, ICYNENE jako pierwszy w Europie wykonał testy palności pianki H2Foam Lite z zastosowaniem ognioodpornej farby DC 315 uzyskując klasę reakcji na ogień B z dodatkowym rozszerzeniem w zakresie wytwarzania dymu uzyskująć s1 (prawie bez dymu), oraz w odniesieniu do płonących kropel/cząstek otrzymując wynik d0 (brak płonących kropel). Testy zostały przeprowadzone w europejskim Laboratorium Badań Ogniowych zgodnie z normą EN 13501-1+A1:2010.

  Raport z klasyfikacji reakcji na ogień dostępny u naszych Autoryzowanych Wykonawców  – link do mapy TUTAJ.