51340 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
  • Ocieplenie domu z bali

    Ocieplenie domu z bali

    Ocieplenie domu z bali wykonane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej to dokonała izolacja termiczna charakteryzująca się wysoką szczelnością. Oczywiście mowa tutaj o szczelności powietrznej, czyli eliminacji nieszczelności, bowiem stosowana do ocieplania budynków od środka piana to w pełni paro przepuszczalny materiał izolacyjny, podobnie jak np. wełna mineralna.

    Zastosowana na ocieplenie domu z bali pianka to nasz topowy produkt ICYNENE H2Foam Lite – pianka o otwartej strukturze komórek charakteryzująca się wyjątkowymi właściwościami higro termicznymi. Pianka ta cechuje się wysoką paro przepuszczalnością – wartość μ 1, przy jednoczesnej bardzo niskiej absorpcji wody na poziomie 0,3 kg/m2! Ponad to, mimo otwartokomórkowej budowie, pianka stanowi bardzo duży opór dla powietrza 7,6 x 10 -9 ± 10% m3/(msPa), dzięki czemu zapewnia wysoką szczelność powietrzną ocieplanej powierzchni, ograniczając w ten sposób straty ciepła, co przekłada się na poprawę efektywności energetycznej ocieplanego domu.

    Ocieplenie domu z bali wykonał nasz Autoryzowany Wykonawca z Małopolski – firma IZOEXPRESS. W realizacji liczącej 300m2 wykonania izolacji termicznej na dachu, ścinach oraz stropie miedzykondygnacyjnym brały udział jednocześnie aż 3 ekipy IZOEXPRESSu, tak aby całość wykonać w ciągu 1 dnia.