3970 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplenie domu pianką = trwała izolacja termiczna

  Ocieplenie domu pianką = trwała izolacja termiczna

  Ocieplenie domu to bardzo ważna kwestia kiedy mowa o jego energooszczędności, ale należy także pamiętać, że prawidłowa izolacja termiczna to wysoki komfort cieplny dla mieszkańców domu.

  Ocieplenie elewacji, ocieplenie poddasza

  W prawdzie w naszym budownictwie przeważają domy tradycyjnie murowane, ale nawet i te można ocieplić pianką. Kiedy mowa o ociepleniu elewacji, to jest to również możliwe do wykonania za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej, lecz głównie w przypadku wyboru elewacji typu siding. Nie mniej jednak w każdym domu z poddaszem, niezależnie od jego konstrukcji należy zadbać o prawidłowe ocieplenie tej części domu. To właśnie przez nieszczelny dach ucieka najwięcej ciepła z budynku.

  Ocieplenie domu szkieletowego

  Domy szkieletowe to coraz częściej wybierana metoda na swoje wymarzone 4 ściany, lecz według wielu osób uznawane są one ciągle w naszym kraju jako domy nietrwałe. Czy aby na pewno słusznie? Nie ma co ukrywać, iż to Ameryka słynie z budowy domów z drewna, ale to właśnie stamtąd przyszła tez informacja, że domy takie nie buduje się na pokolenia.
  Otóż nawet i w USA trendy się zmieniają!

  „Forever home” – „Wieczny dom”

  Fenomen amerykańskiej rodziny kupującej jeden dom i mieszkającej w tym gospodarstwie domowym przez dziesięciolecia stał się taką rzadkością, że idea „wiecznego domu” przekształciła się w nowy trend w budownictwie mieszkaniowym w USA. Koncentrując się na długoterminowych strategiach utrzymania i konserwacji, właściciele domów zainteresowani mieszkaniem w „wiecznym domu” mają nadzieję, że mogą sprawić, że pobyt w jednym miejscu będzie bardziej opłacalny.

  Ocieplenie domu pianką

  Ocieplenie domu natryskową pianką poliuretanową jest doskonałym przykładem doskonałej modernizacji, która pasuje do wizji rodziny budującej „wieczny dom”. Ograniczając wycieki powietrza i utratę ciepła oraz eliminując zjawisko degradacji izolacji, ocieplenie domu pianką może znacząco przyczynić się do zapewnienia długotrwałego i prawidłowego funkcjonowania domu.

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji ICYNENE w Polsce, którzy przedstawią więcej korzyści z ocieplenie domu pianką poliuretanową ICYNENE.
  Link do mapy wykonawców w Polsce – TUTAJ