51340 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ucieczka powietrza = strata ciepła

  Ucieczka powietrza = strata ciepła

  Nie ma co ukrywać, że ucieczka powietrza z budynku jest piętą achillesową naszego budownictwa, dlatego jeśli zauważyłeś, że rachunki za ogrzewanie Twojego domu są większe niż u Twoich znajomych, to bardzo możliwe, że w Twoim domu istnieje podobny problem. Jednym ze sposobów, aby to sprawdzić  jest przeprowadzenie testu szczelności (Blower Door Test), a jeśli podejrzenia się potwierdzą to pierwszą rzeczą jaka powinno się zrobić jest wyeliminowanie miejsc, w których dochodzi do największych strat ciepła z budynku. Być może zastąpienie istniejącego ocieplenia na izolację z natryskowej pianki PUR takiej jak np. ICYNENE H2Foam Lite rozwiąże w znacznym stopniu problem, jeśli okaże się, że to poddasze generuje największe straty powietrza – ciepłego powietrza z budynku.

  Pianka natryskowa ICYNENE rozszerza się niemal 100-krotnie, wypełniając wszelkie szczeliny i zakamarki tworząc skuteczne uszczelnienie Twojego domu. Ta bariera powstrzymuje odpływy mas ciepłego powietrza z Twojego domu dzięki czemu system centralnego ogrzewania nie jest tak obciążony, a to z kolei przekłada się na wysokość miesięcznych rachunków.

  Najwięcej ciepła przenika przez nieszczelny dach, dlatego izolacja poddasza jest jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia ocieplania domu, tym bardziej jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem.  Wybierając ICYNENE do ocieplenia poddasza zmniejszasz również ryzyko oblodzenia dachu zimą.

  Znajdź Autoryzowanego Wykonawcę w Twoim regionie by dowiedzieć się więcej o korzyściach z ocieplenia domu pianką ICYNENE.