82595 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Jak izolacja może polepszyć komfort użytkowania domu?

  Jak izolacja może polepszyć komfort użytkowania domu?

  Mieszkanie w mniejszym domu może być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie wtedy gdy dodamy do tego jeszcze nasze pociechy. Zatem jak w łatwy i szybki sposób można sprawić, aby nasz mały domek był wygodniejszy dla całej rodziny?

  Ocieplenie poddasza

  Jeżeli nasz dom, to klasyczny budynek parterowy z nieużytkowym strychem, najszybszym sposobem na powiększenie przestrzeni mieszkalnej jest zaadoptowanie strychu pod poddasze mieszkalne. Decydując się na ocieplenie poddasza natryskową pianką poliuretanową taką jak np. ICYNENE H2Foam Lite, zapewniamy wysoki komfort termiczny zarówno podczas mroźnej zimy, jak i w czasie letnich upalnych dni. Już przy kilkunastocentymetrowej warstwie ocieplenia, wykonana izolacja poddasza pianką zapewnia wysoką szczelność, bowiem pianka dociera w każdy zakamarek ocieplanej powierzchni dokładnie go wypełniając, nie pozostawiając szans na niekontrolowaną ucieczkę powietrza z poddasza. Ponadto, pianka zapewnia również dobrą akustykę, niwelując nieprzyjemne dźwięki mogące dochodzić z zewnątrz budynku – szczególnie wtedy, kiedy poszycie wykonane jest z blachy.

  Izolacja piwnicy

  Kiedy nie ma możliwości adaptacji strychu pod poddasze uzytkowe, a nasz dom posiada odpowiednich rozmiarów podpiwniczenie, można pomyśleć o zagospodarowaniu części piwnicy pod dodatkowe pokoje, co wbrew pozorom staje się coraz to częściej praktykowanym rozwiązaniem. Wygospodarowane pomieszczenie może służyć naszym pociechom jako dodatkowa przestrzeń do zabawy, a jego odpowiednia izolacja zapewni stabilną temperaturę.

  W zależności od tego, czy zamierzamy wykonać ocieplenie poddasza pianką, czy tez izolację piwnicy, skontaktuj się z naszymi Autoryzowanymi Wykonawcami, którzy dopasują odpowiedni produkt dla Twoich potrzeb.
  Link do mapy Wykonawców ICYNENE w Polsce – TUTAJ