82595 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Pianka otwartokomórkowa czy zamkniętokomórkowa?

  Pianka otwartokomórkowa czy zamkniętokomórkowa?

  Pianka otwartokomórkowa czy zamkniętokomórkowa? To pytanie często pojawia się przy podejmowaniu decyzji o ocieplaniu domu za pomocą natryskowych pianek izolacyjnych.

  Ocieplanie domu pianką

  Jeśli rozważasz izolację w swoim domu przy pomocy natryskowych pianek poliuretanowych, powinieneś poznać niektóre z podstawowych różnic między rodzajami pianek dostępnych na rynku. Jeśli chodzi o ocieplenie budynku kanadyjskimi izolacjami ICYNENE, istnieją dwa podstawowe wybory: pianka o zamkniętych i otwartych komórkach.

  Pianka zamkniętokomórkowa

  Pianka o zamkniętej strukturze komórek taka jak np. IcyFoam Basic, to sztywna pianka o średniej gęstości. Jest idealna dla pomieszczeń, gdzie ilość przeznaczonego na izolację miejsca nie pozwala za zastosowanie grubszych warstw izolacji. Pianka ta ma bardzo niską przewodność cieplną lambda = 0,027, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią przenikalność cieplną „U” przy znacznie cieńszej warstwie izolacji. Pianki zamkniętokomórkowe znajdują również zastosowanie w pomieszczeniach, budynkach o zwiększonej wilgotności powietrza. Pianki te stanowią duży opór dla pary wodnej i powszechnie uznane są za nieparoprzepuszczalne.

  Pianka otwartokomórkowa

  Pianki o otwartej strukturze komórek, nazywane potocznie piankami „miękkimi” to lekkie i elastyczne pianki PUR stosowanie głównie do ociepleń poddaszy budynków mieszkalnych, a także do ociepleń ścian domów szkieletowych. Pianka taka jak np. H2Foam Lite to w pełni paroprzepuszczalny materiał izolacyjny (wartośc mu=1), potocznie mówiąc oddychający, zapewniający odpowiednie odprowadzanie nadmiaru wilgoci z przegrody dachowej, czy też ścian domu drewnianego. Mimo otwartych komórek i „gąbczastej” strukturze, pianka ta nie wykazuje właściwości absorbowania i gromadzenia w sobie wody. Bardzo szybko oddaje ewentualną nagromadzoną w przegrodzie wilgoć, nie zmieniając swych parametrów, zapobiegając w ten sposób powstawaniu pleśni i butwienia drewna.

  Jeśli nadal zastanawiasz się czy to pianka otwartokomórkowa czy zamkniętokomórkowa, będzie odpowiednim wyborem dla Twojego projektu, skontaktuj się z naszymi Autoryzowanymi Wykonawcami, którzy dobiorą odpowiednią izolację dla Twoich potrzeb.
  Link do mapy wykonawców w Polsce – TUTAJ