55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Sople na dachu – dlaczego i jak powstają?

  Sople na dachu – dlaczego i jak powstają?

  Sople na dachu to wyjątkowe zjawisko, które może się podobać, szczególnie tym młodszym członkom rodziny, ale może ono niestety doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.
  Tworzące się sople na dachu mogą być powodem do obaw, bowiem często oznaczają ucieczkę ciepła przez źle ocieplony dach. Po za dodatkowymi kosztami związanymi z utratą ciepła przez poddasze, sople na dachu niosą możliwość powstawania zapór lodowych, co w konsekwencji może doprowadzić do poważniejszych strat.

  Nieprawidłowe ocieplenie dachu

  Główną przyczyną powstawania sopli na dachu jest ucieczka ciepła przez nieprawidłowo ocieplony dach. To uciekające ciepłe powietrze powoduje topnienie warstwy śniegu na dachu, który następnie zamarza na okapie. W miarę gromadzenia się lodu, tworzące się zapory lodowe utrudniają dalszemu spływaniu wody, co może spowodować przedostanie się wody do wnętrza budynku i zawilgocenia warstwy izolacji, a w konsekwencji może doprowadzić do uszkodzenia wykończenia poddasza.

  Niebezpieczne sytuacje…

  Niebezpieczeństwo uszkodzenia wnętrza budynku to nie jedyne zmartwienie, bowiem wraz z gromadzącą się wilgocią w przegrodzie dachowej narasta ryzyko powstawania niebezpiecznej dla zdrowia pleśni. Ponadto, jeśli poszycie naszego dachu stanowią gonty, istnieje duże prawdopodobieństwo ich uszkodzenia poprzez cofającą się pod nimi wodę. Nie można także zapomnieć o niebezpieczeństwie związanym ze skutkami spadających sopli i narażanie zdrowia własnego i swoich bliskich.

  Rozwiązanie?!

  Jak można pomóc w zmniejszeniu prawdopodobieństwa powstawania sopli na dachu? Jednym ze sposobów jest wykonanie szczelnej, pozbawionej mostków cieplnych izolacji poddasza natryskową pianką poliuretanową. Pianka PUR, dzięki natryskowej metodzie aplikacji oraz ponad 100-krotnemu rozrostowi ma zdolność uszczelniania wszelkich zakamarków ocieplanej powierzchni, co eliminuje straty ciepłego powietrza przez dach. Pianka otwarto komórkowa taka jak np. ICYNENE H2Foam Lite to w pełni paro przepuszczalny, lecz powietrznoszczelny materiał izolacyjny o bardzo niskiej absorpcji wody.

  Znajdź licencjonowanego wykonawcę izolacji natryskowej ICYNENE w Twojej okolicy, aby odkryć więcej powodów, dla których warto wybrać kanadyjską izolację ICYNENE.

  Link do mapy Autoryzowanych Wykonawców w Polsce – TUTAJ