2408 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Bariera powietrznoszczelna budynku – jakie daje korzyści?

  Bariera powietrznoszczelna budynku – jakie daje korzyści?

  Być może słyszałeś, że izolacja z pianki natryskowej, taka jak ICYNENE to dokonała bariera powietrznoszczelna domów, która może pomóc znacząco w energooszczędności Twojego budynku. Co to jednak oznacza? Dlaczego warto tworzyć barierę powietrzną w domu?

  Izolacja natryskowa pianką

  Stosowana jako ciecz, izolacja z pianki natryskowej ICYNENE szybko rozszerza się w ciągu kilku sekund od momentu aplikacji, wypełniając dokładnie wszystkie szczeliny i zakamarki ocieplanej powierzchni. Kiedy po zaledwie kilkunastu sekundach, pianka rozrośnie się do wymaganej grubości, tworzy barierę powietrznoszczelną, która skutecznie uszczelnia dom. Mniej przewiewny dom może obniżyć miesięczne rachunki za ogrzewanie, co może z kolei zaoszczędzić pieniądze i zapewnić większy komfort termiczny dla mieszkańców domu.

  Bariera powietrznoszczelna, a „oddychanie” budynku

  Wiele osób boi się powietrznoszczelności, bowiem jak mówią „dom musi oddychać”. Jednak „oddychanie” w budownictwie nie oznacza przepuszczania powietrza tylko możliwość przepuszczania pary wodnej przez przegrody. I tak powietrznoszczelna izolacja ICYNENE jest w pełni paro przepuszczanym materiałem izolacyjnym – wartość µ=1, czyli mówiąc potocznie  „oddycha”. Ponad to pianka ICYNENE nie ma tendencji do wchłaniania i gromadzenia w swej strukturze wody – według przeprowadzonych badań 1m2 może wchłonąć zaledwie 0,3kg wody – to bardzo dobry wynik wśród materiałów izolacyjnych.

  Porozmawiaj z licencjonowanym wykonawcą izolacji z pianki natryskowej ICYNENE w Twojej okolicy, i dowiedz się więcej o korzyściach z ocieplenia domu natryskowa pianka  poliuretanową.
  Link do mapy – TUTAJ