2408 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Jak przygotować dom na jesień?

  Jak przygotować dom na jesień?

  Jak przygotować dom na jesień? To pytanie jest w tym momencie jak najbardziej na miejscu… Jesień dotarła do nas już na dobre. W niektórych regionach Polski miały miejsce już pierwsze przymrozki, dlatego to ostatni moment na przygotowanie domu na jesień i nadchodząca za nią zaraz zimę.

  Garderoba

  Nasze przygotowania powinniśmy zacząć od przeorganizowania garderoby. Letnie ubrania powinniśmy przełożyć na spód naszych półek, lub przełożyć na rzadziej używane miejsca w naszych szafach, zastępując je jesiennymi, ciepłymi swetrami oraz bluzkami z długimi rękawami. Powinniśmy odszukać i odświeżyć nasze jesienne kurtki oraz obuwie.

  Kominek

  Jeśli posiadasz w swoim domu kominek, jest to dobry moment na jego wyczyszczenie i przeprowadzenie jego kontroli pod kątem uszkodzeń, nieszczelności itp. Kominek nieużywany przez wiele miesięcy, może w najbliższym czasie bardzo się przydać.

  Moskitiery

  Jeśli w oknach miałeś zamocowane moskitiery na lato, nadszedł już czas na ich demontaż. Uchroni je to przed zniszczeniem w razie ewentualnych mrozów, oraz zabezpieczy przed dodatkowym zabrudzeniem. Ponad to moskitiery ograniczają wpadanie światła do pomieszczeń, a o tej porze roku dodatkowe światło i ciepło jest jak najbardziej wskazane.

  Meble ogrodowe

  Deszczowe dni i zimne wieczory nie sprzyjają spędzaniu czasu w naszym ogrodzie, dlatego warto rozważyć zabezpieczenie mebli ogrodowych przed nadmierną wilgocią i ewentualnymi mrozami, które mogą je uszkodzić. Warto przed schowaniem przemyć meble np. myjką ciśnieniowa, tak by na wiosnę móc dalej cieszyć się z ich użytkowania.

  Ocieplenie

  Jesień to również ostatni dzwonek na poprawienie, bądź wymianę izolacji na nową. Jeśli zeszłej zimy zauważyłeś, ze twoja obecne ocieplenie nie zapewniło już takiej izolacyjności jak wcześniej, warto rozważyć jego wymianę. Najszybszą i najskuteczniejszą metodą okazują się być izolacje natryskowe pianką poliuretanową taką jak np. ICYNENE H2Foam Lite. Pianka doskonale wypełnia każdą lukę i zakamarek, uszczelniając dom, czy poddasze, a proces jej wykonania znacznie skraca prace związane z termomodernizacją.

  Zapowiadany na ten moment nadchodzący jeszcze ciepły i słoneczny weekend to odpowiedni moment na przygotowanie swojego domu na jesień i powoli zbliżającą się zimę, a jeśli rozważasz wykonać termomodernizację swojego obecnego domu, bądź zastanawiasz się nad izolacją poddasza swego nowo budowanego domu jeszcze w tym roku, to jest to ostatni moment na umówienie się z wykonawcami, którzy zagwarantują wykonanie izolacji natryskowej jeszcze przed zimą.
  Zapraszamy do kontaktu z Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji ICYNENE – link do mapy TUTAJ.