1850 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplenie domku letniskowego

  Ocieplenie domku letniskowego

  Ocieplenie domku letniskowego jest równie ważne co izolacja domu mieszkalnego całorocznego. W prawdzie w domku letniskowym spędzamy tylko kilka tygodni w roku, ale aby spędzony w nim czas był mile wspominany zapewnijmy mu odpowiednią izolację. W prawdzie lato dobiega już końca, ale tegoroczne upały zweryfikowały ocieplenie domku letniskowego i jeżeli w naszym domku dochodziło do nieprzyjemnego przegrzewania się pomieszczeń, to możemy być pewni, ze w okresie zimowym izolacja nie zapewni nam odpowiedniego komfortu termicznego.

  Izolacja na lato i zimę

  Izolacja termiczna powinna spełniać swoją rolę zarówno zimą jak i latem. Domek letniskowy usytuowany nad jeziorem, czy w górach, użytkowany jest zwykle w czasie „ekstremalnych” temperatur – podczas ferii zimowych, kiedy temperatury schodzą w naszym klimacie grubo poniżej 0’C, oraz latem, które potrafi nas zaskoczyć tropikalnymi upałami.

  Izolacje natryskowe ICYNENE

  Izolacja natryskowa pianką poliuretanową, taką jak ICYNENE H2Foam Lite, dzięki natryskowej aplikacji dociera w każdy zakamarek ocieplanej powierzchni dokładnie go wypełniając. W przypadku domków letniskowych, które w większości przypadków wykonane są metodą szkieletową, izolacja natryskowa może stanowić jego kompleksowe ocieplenie – zarówno ścian zewnętrznych jak i działowych, oraz stropów i dachu. Tak kompleksowo wykonane ocieplenie domku letniskowego zapewni maksymalny komfort termiczny zarówno latem jak i zimą. Pianka doskonale klei się do drewnianych powierzchni oraz innych tak jak beton, tynk, cegły, folie paro przepuszczalne itp. Wszędzie tam gdzie zostanie zastosowana eliminuje powstawanie mostków termicznych, przez które mogłoby uciekać na przykład ciepło zimą i dochodzić do wykraplania w przegrodzie.

  Autoryzowani Wykonawcy ICYNENE

  Izolacje ICYNENE wykonywane są tylko i wyłącznie przez przeszkolone i certyfikowane firmy posiadające odpowiednie kwalifikacje oraz urządzenia do natrysku. Każda wykonana izolacja przez naszych Autoryzowanych Wykonawców objęta jest 25-cio letnią gwarancją.

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i przedstawią ofertę na ocieplenia domku letniskowego, jak również i każdego innego projektu, w którym może zostać zastosowana natryskowa pianka ICYNENE.
  Link do mapy Wykonawców – TUTAJ