770 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Palność pianki poliuretanowej

  Palność pianki poliuretanowej

  Palność pianki poliuretanowej to bardzo często poruszany temat, kiedy mowa o ociepleniu poddasza. Niemal codziennie w stronę izolacji natryskowych „rzucane” są bezpodstawne hasła typu: „to się pali jak benzyna”, czy „jedna iskierka i nie ma domu” itp. Nie ma co ukrywać, iż te „nieprawdziwe” zarzuty pochodzą ze strony osób, którym brakuje po prostu odpowiedniej wiedzy technicznej.

  Produkt samogasnący

  W przypadku izolacji natryskowych producenta ICYNENE wszystkie jego produkty, w tym także najbardziej popularna pianka otwarto komórkowa ICYNENE H2Foam Lite wykazują właściwości samogasnące. Ponadto, zostały przeprowadzone obszerne badania dla przegród z zastosowaniem natryskowej pianki ICYNENE i wydane zostały protokoły klasyfikacji odporności ogniowej REI45, zarówno dla ścian, jak i dachów.

  Izolacja remizy strażackiej

  Palność pianki poliuretanowej została również zweryfikowana przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Lubochnia. Po dokładnej weryfikacji produktu kanadyjskiego producenta, wybór padł na topowy produkt – piankę otwarto komórkową ICYNENE H2Foam Lite. Dach ich remizy o wielkości prawie 300m2 został ocieplony w ciągu jednego dnia przez Autoryzowanego Wykonawcę z Łodzi – firmę IZOPLAST. Doskonałe właściwości termiczne wykonanej izolacji zostały już zauważone w pierwszych upalnych dniach lata – niegdyś przegrzewająca się remiza strażacka, dziś zapewnia odpowiedni „chłodek” dla dzielnych strażaków.

  Pianka wypełnia każdy zakamarek…

  Ocieplanie pianka poliuretanową ICYNENE, dzięki natryskowej metodzie aplikacji dociera w każdy zakamarek ocieplanej powierzchni dokładnie go wypełniając. Pianka klei się znakomicie do niemalże wszelkich podłoży – folii paro przepuszczalnej, desek, płyt OSB/MFP, betonu czy metalu. Pianka ta jest wysoce paro przepuszczanym materiałem – jej współczynnik przenikania pary wodnej wynosi mu=1, a absorpcja wody zaledwie 0,3 kg/m2. Innymi słowy mówiąc, pianka bardzo szybko odprowadza ewentualną wilgoć z przegrody nie absorbując jej.
  Izolacja H2Foam Lite to pianka o otwartych komórkach, która stosowana na dachach budynków mieszkalnych, czy tez obiektów takich jak np. remiza strażacka zapewnia wysoki komfort termiczny i akustyczny – pianka doskonale tłumi niechciane dźwięki dochodzące z zewnątrz budynku. Znakomicie wygłusza hałas powstający w trakcie deszczu – szczególnie, gdy pokrycie dachu stanowi blacha.

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Wykonawcami izolacji ICYNENE w Polsce, którzy odpowiedzą na wszystkie pytanie związane z izolacją.
  Link do mapy wykonawców – TUTAJ