770 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Adaptacja poddasza i jego ocieplenie

  Adaptacja poddasza i jego ocieplenie

  Adaptacja poddasza nieużytkowego to bardzo częsta metoda powiększania przestrzeni mieszkalnej niejednego domu. Jednak aby tego dokonać, należy upewnić się, czy owe poddasze ma wystarczającą wysokość oraz czy strop między kondygnacjami wytrzyma dodatkowe obciążenie (ściany, meble itp.).

  Sypialnia na poddaszu

  Adaptacja poddasza dodaje kilka nowych pomieszczeń do budynku, które ze względu na swój unikalny „klimat” bardzo często pełnią rolę jako główna sypialnia oraz oddzielne pokoje dla dzieci. Aby te dodatkowe pomieszczenia spełniały doskonale swoją rolę, należy zadbać o ich prawidłową izolację. Bardzo często napotykanym problemem podczas zamieszkiwania poddasza okazuje się, że w zimie nie można dogrzać pomieszczęń na poddaszu, a z kolei latem nie da się spać w sypialni bo jest za ciepło. Jak zatem zadbać o odpowiednią temperaturę na poddaszu, bez konieczności inwestowania w dodatkowe grzejniki czy też zakładanie klimatyzacji na poddaszu?

  Izolacja poddasza pianką

  Prostym rozwiązaniem jest ocieplenie poddasza najlepszą dostępną izolacją: natryskową pianką poliuretanowa taką jak np. ICYNENE H2Foam Lite kanadyjskiego producenta. Jednym z powodów, dla których izolacja z pianki natryskowej idealnie nadaje się do adaptacji poddasza, jest jej zdolność do tworzenia skutecznej bariery powietrznej, niezależnie od miejsca jej zastosowania. Pianka natryskowa ICYNENE rozszerza się ponad 100-krotnie po nałożeniu, dzięki czemu może wypełnić wszelkie zakamarki i pęknięcia, które można pominąć przy ocieplaniu innymi materiałami izolacyjnymi.

  Jak ocieplić poddasze pianką natryskową?

  Być może zastanawiasz się i szukasz informacji jak szybko i skutecznie ocieplić swoją nową przestrzeń poddasza za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej?
  Kiedy zdecydujesz się ocieplić swoje świeżo zaadaptowane poddasze izolacją z pianki natryskowej ICYNENE, licencjonowani wykonawcy zadbają o Ciebie, zapewniając najwyższą jakość wykonania. Wszyscy autoryzowani wykonawcy ICYNENE muszą przejść gruntowne szkolenia, aby móc korzystać z produktów ICYNENE, więc możesz mieć pewność, że Twój wykonawca będzie miał wszechstronną wiedzę i umiejętność aplikacji, a także rozwiązywania problemów związanych z adaptacją poddasza i jego prawidłowym ociepleniem.

  Kontakt z autoryzowanymi wykonawcami

  Znajdź autoryzowanego wykonawcę izolacji natryskowych ICYNENE w Twojej okolicy i poznaj więcej korzyści z zastosowania pianki poliuretanowej przy adaptacji Twojego poddasza.
  Link do mapy wykonawców w Polsce – TUTAJ