55675 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • Ocieplenie poddasza pianką, a LZO

  Ocieplenie poddasza pianką, a LZO

  Ocieplenie poddasza pianką to coraz częściej wybierana metoda izolacji poddasza. Niemniej jednak przy poszukiwaniu informacji na jej temat, może okazać się, że znalezione informacje mogą przynieść więcej pytań niżeli odpowiedzi. Czy wszystkie pianki natryskowe są takie same? Które produkty sprawdzają się lepiej? Czym jest LZO? Czy powinienem się martwić LZO w piance, którą wybrałem?
  W tym artykule dowiesz się więcej o LZO, jego znaczeniu i jak wybrać produkt o niskiej emisji LZO.

  LZO = Lotne Związki Organiczne

  LZO to skrót od lotnych związków organicznych (VOC – volatile organic compounds) – są to gazy emitowane przez wszelkiego rodzaju produkty. W lotnych związkach organicznych można znaleźć wiele różnych chemikaliów, z których każdy może powodować efekty krótko- bądź długoterminowe. Istnieje niezliczona ilość produktów emitujących różne LZO, dlatego większość z nas stara się ograniczyć ich ekspozycję tak bardzo, jak to tylko możliwe.

  Gdzie można znaleźć LZO?

  Jak więc ograniczyć kontakt z LZO? Ważne jest, aby wiedzieć, skąd mogą wydzielać się lotne związki organiczne i należy zrozumieć, jakie dostępne są alternatywne rozwiązania z niską ich zawartością. LZO można znaleźć w wielu przedmiotach codziennego użytku, w tym m.in.:
  – niektóre meble, w tym materace i zasłony prysznicowe
  – farby do malowania ścian i sufitów
  – lakiery, impregnaty
  – pestycydy
  – niektóre artykuły kosmetyczne, takie jak lakier do paznokci, lakier do włosów i zmywacz do paznokci
  – materiały budowlane i izolacyjne

  W przypadku wielu z tych produktów można znaleźć odpowiednie zamienniki, które mają bardzo niską emisję LZO. Na przykład dostępnych jest wiele mebli, w tym materace, które są wykonane z materiałów organicznych lub nie zawierających LZO. Dostępne są również lakiery do paznokci na bazie wody.

  Testy na emisję LZO

  W przypadku materiałów budowlanych, w wyborze odpowiedniej marki o wysokiej jakości z niską zawartością lotnych związków organicznych może pomóc posiadanie odpowiednich certyfikatów wydanych przez niezależne laboratoria. Tak też jest w przypadku izolacji ICYNENE. Innowacyjne formuły pianek serii H2Foam zostały dokładnie przebadane i przetestowane przez toksykologów i chemików z niezależnych laboratoriów, otrzymując w ten sposób najwyższą klasę jakości powietrza w pomieszaniach A+.

  Dodatkowe korzyści

  Ocieplenie poddasza pianką ICYNENE może pomóc znacząco w zwiększeniu efektywności energetycznej budynku poprzez stworzenie bariery powietrzoszczelnej i wyeliminowaniu mostków termicznych wszędzie tam gdzie pianka została natryśnięta. Dzięki temu, wykonane ocieplenie poddasza pianką zapewnia wyższy komfort termiczny domu, ale także przyczynia się do obniżenia miesięcznych rachunków za ogrzewanie i klimatyzowanie pomieszczeń.

  Porozmawiaj z autoryzowanym wykonawcą izolacji ICYNENE w Twojej okolicy i dowiedz się więcej o korzyściach jakie dalej ocieplenie poddasza pianką. Link do mapy firm wykonawczych w Polsce – TUTAJ