• Jak szczelność budynku wpływa na jego energooszczędność?

  Jak szczelność budynku wpływa na jego energooszczędność?

  Sprawność energetyczna domu to temat, na który wielu ludzi obawia się rozmawiać, bowiem często związane jest to z ogromnym przedsięwzięciem. Czym innym jest zastąpienie wszystkich żarówek w domu żarówkami energooszczędnymi bądź LED, a kompletna termomodernizacja budynku – brzmi to nie  tylko na drogie, ale i czasochłonne, a także irytujące. Ale istnieje wiele powodów, dla których szczelność powietrzna domu może być odpowiedzią, której szukałeś.

  Obniżanie miesięcznych rachunków za ogrzewanie i klimatyzowanie

  Kiedy dokładnie uszczelnisz dom, eliminując wszelkie nawet najdrobniejsze niedociągnięcia w izolacji budynku, możesz znacząco zmniejszyć ilość traconego dziennie powietrza z jego wnętrza. Rezultatem jest obniżenie temperatury na piecu grzewczym, gdyż nie będzie potrzeby na jego ponadnormatywną pracę. Użytkowanie pieca grzewczego na niższych temperaturach oznacza obniżenie rachunków za ogrzewanie domu.

  Zmniejszenie strat powietrza

  Niestety, kiedy utrata powietrza z budynku spowodowana jest nieszczelną izolacją, zaczyna powstawać wiele problemów z tym związanych. Nie chodzi tylko o uczucie chłodu w pomieszczeniach, ale o to, że twój system grzewczy musi pracować na wysokich „obrotach”, aby móc zrekompensować utracone ciepło, które wydostało się z budynku poprzez jego nieszczelności.
  Izolacja natryskowa pianką ICYNENE i jej zdolność do tworzenia bariery powietrzoszczelnej wszędzie tam gdzie jest zastosowana, może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

  Bardziej komfortowy dom

  Kiedy twój dom został ocieplony i uszczelniony jednocześnie, dzięki izolacji natryskowej pianką poliuretanową taką jak ICYNENE H2Foam Lite, szanse na ponowne doświadczenie chłodu w twoim domu są znacznie mniejsze. Zimne podłogi nad garażem, czy przegrzewające się poddasza w okresie letnim mogą stać się odległym wspomnieniem, bowiem wszelkie małe szczeliny w ocieplanych powierzchniach zostały prawidłowo wypełnione pianką izolacyjną ICYNENE.

  Jest wiele powodów, aby uczynić twój dom bardziej energooszczędnym, który zapewni wysokie oszczędności związane z niskim zapotrzebowaniem na energię.
  Uszczelnienie powietrzne to pewny i sprawdzony sposób na przeniesienie twojego domu w kierunku energooszczędności, a jednocześnie uczyni go bardziej przyjemnym dla wszystkich.

  Porozmawiaj z licencjonowanym wykonawcą izolacji ICYNENE w Twojej okolicy, aby poznać więcej powodów, dla których pianka natryskowa jest idealnym wyborem do stworzenia twojego domu bardziej energooszczędnego.
  Link do mapy z wykonawcami ICYNENE – TUTAJ