82595 posadzonych drzew
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
więcej informacji
 • ICYNENE izoluje nowoczesne centrum handlowe

  ICYNENE izoluje nowoczesne centrum handlowe

  Działające w londyńskiej dzielnicy Croydon centrum handlowe BOXPARK to niezwykle oryginalne i twórcze rozwinięcie coraz bardziej popularnego konceptu o nazwie pop-up stores, czyli tymczasowych sklepów stacjonarnych. W tym wypadku mówimy jednak nie o jednym sklepie, a o całej galerii.
  Centrum zostało zbudowane z wykorzystaniem kontenerów morskich, co znacznie obniżyło koszty jego budowy. Do ocieplenia tego gigantycznego obiektu wykorzystano najnowszy produkt kanadyjskiego producenta ICYNENE –  piankę zamknięto komórkową IcyFoam Select. Jest to pierwsza w pełni certyfikowana na świecie pianka o zamkniętej strukturze komórek spieniana najnowszym czynnikiem HFO (λ 0,025).
  Pianka została natryśnięta od wewnętrznej strony kontenerów i zabudowana płytami G-K, umożliwiając szybkie ich wykończenie. Zespół projektantów i inżynierów od samego początku uważał piankę ICYNENE za docelowy system izolacji. Pochodząca z Kanady firma ICYNENE jest rozpoznawalna na całym świecie, w końcu zyskuje swoje zasłużone miejsce jako najbardziej popularna pianka w przedsięwzięciach prywatnych i komercyjnych. Dzięki tej piance w dłuższej perspektywie czasowej potencjalnie oszczędności energii mogą doprowadzić do zmniejszenia rachunków nawet o 50% !
  W połączeniu z imponującą długowiecznością pianki ICYNENE (nie ulega ona degradacji ani skruszeniu), to zadecydowało dlaczego Icynene był oczywistym wyborem dla tego ekscytującego i rewolucyjnego projektu.

  Poniżej krótki filmik projektu:

   

Icynene Polska